UWAGA!

Ponad 5,8 mln zł na budownictwo komunalne

 Elbląg, Wizualizacja wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Wiejskiej
Wizualizacja wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Wiejskiej

Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzymało grant w wysokości 5,8 mln zł na budowę mieszkań czynszowych przy ul. Wiejskiej. Pieniądze pochodzą z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego z rządowego programu budownictwa komunalnego.

- To bardzo dobra informacja. Przypomnę, że wcześniej pozyskaliśmy również na ten cel środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wysokości 1 668 000 zł. ETBS jest na etapie poszukiwania wykonawcy budowy pierwszego budynku. Pierwsze postępowanie przetargowe zostało unieważnione z uwagi na zbyt wysokie ceny ofert. Mam nadzieję jednak, że wkrótce uda się wyłonić wykonawcę i przystąpić do realizacji inwestycji – podkreśla prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

  Elbląg, Wizualizacja
Wizualizacja

W pierwszym etapie wybudowanych zostanie 60 mieszkań. Docelowo na działce przy ul. Wiejskiej powstaną dwa bliźniacze budynki wielorodzinne – ogółem 120 mieszkań (2 i 3 pokojowe od 41,78m² do 62,68 m²). W każdym z budynków dwa mieszkania na parterze będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Koncepcja zakłada również zagospodarowanie terenu, w tym realizację miejsc postojowych, plac zabaw.

Na realizację II etapu inwestycji (drugiego budynku) samorząd także wystąpił z wnioskiem o udzielenie wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wysokości 1 980 000 zł.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama