UWAGA!

Ponad milion na rewitalizację Groty

 Elbląg, Ponad milion na rewitalizację Groty
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Dwie elbląskie firmy wystartowały w przetargu na rewitalizację Groty w parku Planty. Ich oferty na planowane prace są jednak znacznie wyższe niż szacunki urzędników, które wyniosły prawie 900 tys. złotych.

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim otwarto oferty w przetargu na rewitalizację Groty w parku Planty, zwanej też ślimaczą górką. Bryła tego obiektu się nie zmieni, ale ma on być miejscem wydarzeń kulturalnych. Przybędzie tu m.in. rampa dla osób niepełnosprawnych, altana na dużym tarasie widokowym i inne elementy małej architektury, schody prowadzące na taras dolny od strony ul. Armii Krajowej, oświetlenie ledowe. Odnowione zostaną także istniejące schody, posadzki na tarasach widokowych czy murki oporowe przy wejściach na tarasy. Urzędnicy oszacowali niezbędne prace na 895 tysięcy złotych, a 700 tysięcy na ten cel Elblag pozyskał z funduszy unijnych.

W przetargu na rewitalizację Groty wystartowały dwie elbląskie firmy: Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz, który zaoferował prawie 1,8 mln zł i BiT Dariusz Brodziak, który zaoferował 1,2 mln zł. Teraz oferty przeanalizuje komisja przetargowa, a prezydent w związku z wyższymi kwotami ofert niż szacunki urzędników, będzie miał dwa wyjścia – albo przetarg unieważnić, albo dołożyć brakującą kwotę z budżetu miasta. Decyzję powinniśmy poznać w ciągu najbliższych tygodni.

Zwycięzca przetargu będzie miał siedem miesięcy na wykonanie prac rewitalizacyjnych od podpisania umowy, a następnie przez trzy lata od zakończenia prac będzie zajmował się pielęgnacją wykonanych na terenie Groty nasadzeń.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama