UWAGA!

Porządkowanie wysypiska w Gronowie

Elbląg, Brama wjazdowa na nieczynne składowisko.
Brama wjazdowa na nieczynne składowisko.

Dziś zostanie podpisana umowa na rekultywację nieczynnego składowiska odpadów w Gronowie Górnym.

Umowę podpiszą Marian Wojtkowski, dyrektor Zakładu Utylizacji Oodpadów oraz Bożena Dzidkowska, właścicielka firmy „B&W Usługi Ogólnobudowlane” z Pruszcza Gdańskiego. Umowa na rekultywację składowiska w Gronowie Górnym będzie realizowana w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach II osi priorytetowej „Gospodarka odpadami komunalnymi i ochrona powierzchni ziemi”, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
       Przedmiotem zamówienia jest „ukształtowanie wierzchowiny i skarp na terenie nieczynnego składowiska, rozbiórka zbędnych elementów infrastruktury, remont drogi dojazdowej, wykarczowanie krzewów, uporządkowanie sektorów oraz odtworzenie warstwy glebowej wraz z jej zabudową biologiczną”.
       Jedynie właściwie przeprowadzona rekultywacja pozwoli przywrócić w tym rejonie standardy środowiskowe i uniknąć dalszej degradacji krajobrazu. Rekultywacja nieczynnego składowiska odpadów komunalnych w Gronowie Górnym przewiduje rozwiązania spełniające wymogi zrównoważonego rozwoju zgodnie z polskim prawem i prawodawstwem Unii Europejskiej. W wyniku realizacji rekultywacji teren zostanie przywrócony środowisku z przeznaczeniem na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
      
      
Marta Budzelewska, ZUO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama