UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • @BEZ ŚCIEM proszę - Tutaj nie ma co dzielić włosa na czworo, próbować tłumaczyć tej dysproporcji statusem administracyjnym obu miast, czy personaliami. Czas minął, teraz jest czas i klimat na REFERENDUM. Jak najszybciej, bo przegapimy także szanse jakie otwiera pisowski dar od losu, czyli przekop.
  • hd@ portal Info.Elbląg zamescil wyniki ankiety, którego marketu brakuje w Elblągu? Prawie wszystkie wymieniane marki są obecne w Olsztynie, od Tesco po Decathlon, który nie tak dawno elbląska władza reklamowala że powstanie tutaj. Tutaj gadano, a tam powstał. Co ciekawe w dobie ekspansji obcego handlu, olsztynskie Społem ma się znakomicie jak nigdy przedtem. Połączyli się z oddziałami w innych miastach, stworzyli tanią markę, sklepy przebudowali na supermarkety i z powodzeniem konkurują z Biedronkami, Lidlami itp. Można? Można! O tym jak wyglądają sklepy Społem w Elblągu nie piszę bo to widać. Większość przypomina sklepiki na wsi, co ja piszę? Na wsi zdarzają się lepsze. Nikt mi nie powie, że to nie zależy od ludzi którzy daną rzeczą zarządzają. Czemuś biedny? Boś głupi. Czemuś głupi? Boś biedny.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    13
    1
    BEZ ŚCIEM proszę (2020-01-31)
  • @BEZ ŚCIEM proszę - Po reformie administracyjnej zaczął się powolny upadek miasta, swoje zrobiła unijna akcesja, mieszkańcy zagłosowali nogami natychmiast. W efekcie w naturalny sposób z roku na rok leciały wszelkie miejskie wskaźniki istotne dla potencjalnych inwestorów, czy pozyskiwania środków unijnych. To nakręciło kolejne fale wyludniania i mamy błędne koło. Praprzyczyną podział z 98,potem fatalne wybory elblążan i mamy, co mamy. Najgorsze jest to, że tym co tutaj zostali w większości, takie zwijanie miasta pasuje. Normalne dla starzejącego się elektoratu.
  • @hd - Po reformie z 75roku też nie potrafiliśmy wykorzystać swojej szansy, więc nie narzekaj, że to unia winna. Problem tego miasta jest taki, że mamy deficyt wizjonerów u władzy, są tylko miernoty które tylko potrafią lub nie, zarządzać. Elblągowi potrzebni są ludzie z wizją tego miasta na dziesięciolecia z narysowanym planem, który wyniesie tą mieścinę w XXI wiek. Potrzebne jest wielkie porozumienie wszystkich sił politycznych niezależnie kto będzie u władzy plan modernizacji powinien być realizowany. Dość narzekania na Olsztyn, oni robią swoje i nawet na nas nie zwracają uwagi, to my jesteśmy nieudacznikami nie oni.
  • @axa - Gdzie ja napisałem, że Unia winna? 2004 rok był tylko katalizatorem, który przyśpieszył upadek miasta. Co do niewykorzystania tych prawie 25 lat wojewódzkości, zgoda o tyle, że nie potrafiliśmy dorobić się elit walczących o swoją małą ojczyznę i mających jakąś istotną pozycję w polityce ogólnopolskiej. W efekcie, o czym pisał wyżej Matex, spadochroniarz Walendziak z Gintowtem nie zrobili nic. Albo zrobili swoje, zależy jak patrzeć. Co do reszty pełna zgoda, ciekaw jestem tylko czy ten niepartyjny menadżer Matexa rozważa start w ewentualnych wyborach. Oczywiście nie wiem kim on jest, mogę tylko się domyślać.
Reklama