UWAGA!

Poważne zmiany w Dialogu

Elbląg, Nie wiadomo, jaką grupę pracowników Dialogu obejmą zapowiedziane zwolnienia z pracy
Nie wiadomo, jaką grupę pracowników Dialogu obejmą zapowiedziane zwolnienia z pracy

Nie wiadomo, jaką grupę pracowników Dialogu obejmą zapowiadane zwolnienia. Firma - wobec niepewności na rynku telekomunikacyjnym i zapowiedzi zaprzestania finansowania jej działalności przez KGHM - musi szukać oszczędności. Nie zrezygnujemy z inwestycji – zapowiada Piotr Bielawski, rzecznik Dialogu.

Katarzyna Muszkat zastąpiła Jarosława Janiszewskiego na stanowisku prezesa Telefonii Lokalnej Dialog, trzeciego pod względem liczby abonentów operatora telefonii stacjonarnej na krajowym rynku. W firmie - w związku z zapowiedzianym przez KGHM zaprzestaniem finansowania działalności Dialogu – przeprowadzane są głębokie zmiany: restrukturyzacja finansowa i kadrowa.
     - Restrukturyzacja związana jest z ogólną dekoniunkturą na rynku telekomunikacyjnym – powiedział nam Piotr Bielawski, nowy rzecznik prasowy Dialogu.
     Restrukturyzacja finansowa spółki polegać będzie na zamianie zaciągniętego kredytu krótko- na długoterminowy oraz na próbie znalezieniu inwestora. Krótkoterminowy kredyt Dialogu zaciągnięty w kwietniu br. opiewa na kwotę 800 mln zł. Spółka wystawiła również obligacje o wartości blisko 300 mln zł.
     Tymczasem zarząd KGHM, właściciela 100 proc. udziałów Dialogu, zastanawia się nad przejęciem abonentów upadającej Netii (drugiego pod względem liczby abonentów operatora telefonii stacjonarnej w Polsce).
     Zdaniem Katarzyny Muszkat „byłoby to bardzo korzystny i szybki sposób na zwiększenie bazy klientów”. Do przejęcia potrzebny będzie jednak nowy inwestor, który pokrywałby w ciągu najbliższych pięciu lat koszty działalności Dialogu. W grę wchodzą Polskie Sieci Energetyczne (określane przez nową prezes jako „ínwestor naturalny”), do października 2000 roku właściciel 50 proc. udziałów Telefonii Lokalnej.
     Trudno powiedzieć, co kryje się pod zapowiadaną przez Katarzynę Muszkat restrukturyzacją personalną i jaką cześć pracowników obejmą zwolnienia. Muszkat zapowiedziała, że o miejsca pracy nie muszą obawiać się jedynie „pracownicy merytoryczni”.
     - W spółce istnieje pewien przerost zatrudnienia i na dzień dzisiejszy w pierwszej kolejności zrezygnuję z takich służb pomocniczych, bez których spółka może kontynuować swój projekt. Tego typu działania już podjęłam i to są jedne z moich pierwszych decyzji – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej.
     Z posiadanych przez nas informacji wynika, że nowa prezes Dialogu zdążyła już zlikwidować dział public relations firmy we Wrocławiu. Nie wiadomo dzisiaj nic jeszcze na temat zmian personalnych na kluczowych stanowiskach firmy w Elblągu, chociaż sądząc po dynamice zachodzących w firmie przeobrażeń takie posunięcia w najbliższym czasie nie są wykluczone.
     Dialog jest obecnie trzecim - po Telekomunikacji Polskiej i Netii - operatorem telefonii stacjonarnej w Polsce pod względem liczby abonentów (280 tys.).
     Piotr Bielawski zapowiedział, że Telefonia Lokalna nie zamierza rezygnować z inwestowania w regionach, w których z powodzeniem od kilku lat funkcjonuje.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nic dobrego to nie wróży
 • Oli, nie kracz.
 • Hmm. Można było się tego spodziewać. Nie ma to jak GSM.:)
 • i bedą podwyżki.
 • Historia lubi sie powtarzac !!! Przed I i II wojna swiatowa takze byly masowe zwolnienia i duze bezrobocie. Czas pokaze.
 • KGHM zaprzestanie finansowania??? - Miedziowy koncern szuka inwestora dla Dialogu, ale jak na razie nie zamierza rezygnowac z branzy telekomunikacyjnej - polecam lekture Pulsu Biznesu lub innych wiarygodnych zrodel traktujacych o branzy IT.
 • ..Dialog przejmie Netie? To tez bardzo ciekawe, zwlaszcza po ostatnich decyzjach NWZA Netii (nadzwycz. walne. zgrom. akcjonar.) i Telii. Wydaje mi sie, ze nowy rzecznik Dialogu chce blysnac jakims news'em, azeby jakos zaistniec w srodowisku medialnym; a moze to nowa Pani Prezes ma taka wizje. Oby rzadzila jak najdluzej.
 • Wynik wszystkich moich kontaktów z tą firmą sprowadza sie do jednego określenia -gówniarstwo. To primo, a sekundo porażające chamstwo młodych ludzi jeżdżących samochodami z logo tej firmy - niestety jeszcze raz gówniarstwo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2001-12-19)
 • do AborygenMiejscowy: STAROSC NIE RADOSC! (mlodosc nie wiecznosc). A i tak najpiekniejsze jest to, ze zawsze mozesz udac sie do "nie-chamskich" ludz,i w odpowiednim wieku w dodatku, na ul. Polnej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zaMiEjscowy(2001-12-19)
 • Puls Biznesu? Rzeczywiście bardzo wiarygodne źródło, szczególnie tekst z 14 grudnia pt. "Polska miedź wymieniła prezesa Telefonii Lokalnej" z jakimś tajemniczym informatorem redaktora Tokarza...
 • AbnegacieTubylczy, pitolisz i sam zachowujesz się jak to g. Ale czasami miło cie poczytać.
 • "Poważne zmiany" mogą oznaczać także zmiany na dobre co w żaden sposób nie wynika z artykułu podanego na portelu. Dla kogoś kto chociaż raz czytał coś o zarządzaniu sprawa jest prosta - zdusić koszty i otrzeć się o rentowność to cel zasadniczy w czasach recesji makro a potem spokojnie przy wsparciu właściciela lub bez jego udziału szukać sposobów na dalszy rozwój. Po drodze oczywiście pod nóż idą ludzie no ale to po ponad 10 latach od upadku socjalizmu powinno być już normą - czy Państwo jeszcze macie w kuchni kalendarze z 1977r? Rzecznik Dialogu rzeczywiście nie błysnął cytowanymi informacjami ale chłopina jest dopiero kilka dni zatem jeszcze działa bez koncepcji ale ... jak widać skutecznie bo nawet taki słabiutki news cytują na miejskiej stronie web. Bravo dla Redakcji bo potrafi zawodowo ocenić wypociny Pana Rzecznika. ...i jescze dużo dużo słów otuchy dla najbardziej sfrustrowanego logina na wszystkich odsłonach stron elbląskich p. Aborygena - prestiżowe magazyny dają Panu drugie miejsce na liście wszechczasów od razu po Smerfie Marudzie który też każde zdanie zaczyna od "jak jak nienawidzę...(tu należy dopisać cokolwiek nawet bez związku z treścią artykułu").
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tony Soprano(2001-12-20)
Reklama