UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powstanie droga dla inwestorów

2019-04-25
Aktualizowany 2019-04-25 11:08
 
Elbląg, Tak obecnie wygląda droga dojazdowa do terenów inwestycyjnych przy ul. Mazurskiej
Tak obecnie wygląda droga dojazdowa do terenów inwestycyjnych przy ul. Mazurskiej (fot. Michał Skroboszewski)

Samorząd chce zbudować drogę do terenów inwestycyjnych przy ul. Mazurskiej, gdzie obecnie mieści się m.in. fabryka Mebli Wójcik. Firmy zainteresowane jej wykonaniem mogą zgłaszać swoje oferty do 6 maja.

Obecny dojazd do terenów inwestycyjnych przy ul. Mazurskiej pozostawia wiele do życzenia. Kierowcy muszą jeździć po bruku i betonowych płytach. To ma się wkrótce zmienić, bo samorząd chce zbudować drogę z prawdziwego zdarzenia. Do 6 maja ratusz czeka na oferty firmy zainteresowane wykonaniem drogi wraz z kanalizacją deszczową, oświetleniem i chodnikiem. Wykonawca będzie też musiał usunąć kolizje z infrastrukturą techniczną, a także postawić przy ul. Mazurskiej nową wiatę przystankową.
       Zwycięzca przetargu będzie miał 150 dni na realizację całej inwestycji od momentu przekazania terenu budowy. O tym, kto wygra przetarg decyduje w 60 procentach cena, w 40 procentach okres gwarancji na wykonane prace.
       - Złożyliśmy również jako miasto wniosek o dofinansowanie budowy tej drogi z Funduszu Dróg Samorządowych. Czekamy na jego rozpatrzenie – informuje Łukasz Mierzejewski z prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       W budżecie miasta na inwestycję przy ul. Mazurskiej zabezpieczono 1,1 mln złotych.
      
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • A może by tak włodarz zbudował obwodnicę wschodnią, a nie drogę dla Wójcika? Przetarg na „Wykonanie dokumentacji projektowej budowy Obwodnicy Wschodniej miasta Elbląga wraz z jej powiązaniem z istniejącym układem komunikacyjnym w ramach projektu: EUROPARK – przygotowanie atrakcyjnych terenów inwestycyjnych etap II – budowa drogi G 2/2 i G 1/2”, został ogłoszony w lipcu 2011 r. I co pan panie Wróblewski na to?
 • Czyli za pieniądze publiczne powstaje droga dla inwestora prywatnego, który jako żywo (przy oparciu aspołecznych neoliberałów i libertariałów) powie za chwilę, że go "państwo rabuje na podatkach", "wszystkiego dorobił się sam", "nikt mu nic nie dał", "podwyżki dla pracowników to roszczeniowość", zaś "podatki to kradzież". Na tym przykładzie z życia wziętym widzimy ile są warte głupoty wygadywane przy byle okazji przez tzw. pracodawców, którym "państwo tylko kłody pod nogi rzuca". Opodatkowywać roszczeniowe prywaciarstwo i to wysoko;]
 • @LewicaRazem - to załóż firmę i staniesz się tym "bogaczem". .. ..
 • No proszę. Bogatemu to i byk się ocieli jak mawiał mój dziadek. A kiedy obwodnica polnocno-wschodnią, Kiedy kanalizacja i oświetlenie pod elbląskich miejscowości?
 • Moglibyście zrobić drogę na ul. Polderowej z pieniędzy publicznych. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  piesInga(2019-04-25)
 • Ja mam działkę przy ul. Polderowej do której to od 4 lat nie mogę dojechać. Dojazd był ale PKP rozebrała przejazd kolejowy mimo, że po torach przestały jeździć pociągi. Pisałem do PKP, do Urzędu Miasta i. .. .. NIC mają to solennie w d. .. .. e. Podatki płacę a samorząd ma prawny obowiązek zapewnić dojazd do działki tylko jak to wyegzekwować?
 • najbardziej niszczą tę drogę samochody dojeżdżające do firmy Wójcika. Stać Ich, by sami wybudowali drogę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38
  1
  AnnaL.(2019-04-25)
 • Tylko przygotowujac przetarg nie spi3rd0lcie znowu wyceny, bo ponownie bedzie nierozstrzygniety....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  DannyX(2019-04-25)
 • Ja chyba śnię. Ten samorząd ma nas za idiotów ?
 • Słuszną linie ma nasza (lokalna) władza. I pieniądze w budżecie miasta się znalazły. .. ..
 • Lepiej cala Szarych Szeregow wyremontowac a nie co rok lub dwa lata co 100 metrow klasc nowa nawierzchnie. ..
 • to są jakieś jaja droga do wójcika budowana z naszych podatków ??? CBA, CBŚ,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  0
  JAAAAAAAAAAA(2019-04-25)
Reklama