UWAGA!

Powstanie nowa droga na Zatorzu

 Elbląg, Powstanie nowa droga na Zatorzu
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Miasto rozpoczęło przygotowania do przebudowy drogi łączącej ul. Akacjową z Lotniczą. Właśnie szuka wykonawcy inwestycji i firmy, która będzie pełniła nadzór inwestorski.

Droga łącząca ul. Lotniczą z Akacjową przebiega przez teren byłych koszar wojskowych. Przez lata była niedostępna dla mieszkańców. Za prezydentury Jerzego Wilka, kilka lat po przejęciu koszar przez miasto, powstał łącznik, który umożliwił kierowcom jazdę przez ten teren. Droga jest jednak w złym stanie technicznym, dlatego obecne władze miasta chcą ją przebudować.

Inwestycja ma być prowadzona w latach 2021-22. W tym roku na jej realizację przeznaczono w budżecie miasta 3 mln złotych, w kolejnym – 2,4 mln zł. Za te pieniądze powstanie ponadkilometrowy odcinek jezdni (szerokości 6 metrów) o dwóch pasach ruchu z zatoczkami autobusowymi, chodnikiem i ścieżką rowerową oraz zjazdami. Powstanie też kanalizacja deszczowa, drogowe oświetlenie i nowe oznakowanie.

Firmy zainteresowane budową drogi mogą zgłaszać swoje oferty do 25 czerwca. Komisja przetargowa będzie je oceniać pod względem ceny (60 procent oceny), proponowanego okresu gwarancji (30 procent oceny) i doświadczenia kierownika robót (10 procent oceny). Zwycięzca przetargu będzie miał na wykonanie prac 10 miesięcy od przekazania placu budowy.

Władze miasta ogłosiły jednocześnie przetarg na firmę, która będzie pełniła nadzór inwestorski nad budową drogi. W tym wypadku oferty zainteresowanych wykonawców przyjmowane są do 18 czerwca.

Prezydent ma też wystąpić o dofinansowanie tej inwestycji ze środków Skarbu Państwa. Pozwolenie na budowę drogi zostało wydane już w lutym.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama