UWAGA!

Praca i zasiłek

Dzięki umowie między samorządem a Agencją Własności Skarbu Państwa pracę otrzyma 120 byłych pracowników PGR-ów z powiatu elbląskiego.

Dokument w tej sprawie podpisali: starosta elbląski, wójtowie 9 gmin wchodzących w skład powiatu elbląskiego oraz szef AWRSP w Elblągu - Edmund Brzozowski. Zgodnie z jego zapisami, od 1 sierpnia do 31 lipca przyszłego roku bezrobotni będą rozbierać znajdujące się na terenach wiejskich i nie nadające się już do użytku budynki (obiekty takie mieszkańcy wsi często rozbierają "z własnej inicjatywy" i zdarza się, że dochodzi przy tym do tragedii, jak. np. w ubiegłym roku w Kątach pod Pasłękiem, kiedy pod walącym się kominem zginęło dziecko - przyp. aut.), likwidować dzikie wysypiska śmieci, naprawiać i oczyszczać drogi, a na wypadek powodzi - pomagać w walce z żywiołem.
     Tegoroczny program, nazwany Agro - Elbląg 2002, jest już drugą próbą ratowania pozostających często od dawna bez prawa do zasiłku pracowników zlikwidowanych PGR-ów. W ubiegłym roku roczne umowy o pracę, które pozwalają na przywrócenie zasiłku dla bezrobotnych, otrzymało 40 osób. W tym roku liczba ta wzrośnie trzykrotnie.
     Każdy zatrudniony, za pieniądze Agencji, otrzymywać będzie co miesiąc najniższe wynagrodzenie - około 800 złotych brutto. Bezrobotni przejdą także szkolenie z zakresu BHP, za które zapłaci starosta. Koszt szkolenia to 1,3 miliona złotych. Gminy płacić będą za dowóz do pracy, narzędzia oraz składki na ubezpieczenie społeczne.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • I takie programy nalezy popierac. Agencja jako jedyna zainteresowala sie losem bylych praconikow PGR. Programy specjalne na terenie powiatow elblaskiego i braniewskiego daly zatrudnienie ponad 500 osobom. Brawo Agencja!!!! - chociaz WY nie doicie środkow z budzetu i ich nie marnujecie tylko wykorzystujecie w waznych sprawach. !!! A gdzie starosta ze swoimi srodkami ???
  • Z tej informacji wynika, że szkolenia BHP będą kosztować 10 000 zł za osobę - albo coś jest nie tak w arykule, albo ktoś przesadził ...
  • Jezus Matko - rzeczywiście prawie 11 tysięcy za przeszkolenie 1 człowieka z zakresu BHP. Panie redaktorze proszę to sprawdzić, bo mnie aż szlag trafił.....Jeśli to prawda to ktoś niezłą kasę zgarnie......
  • suma 1,3 miliona zł znalazła się w treści umowy - sprawdzimy dlaczego tak dużo/
  • Suma 1,3 miliona odnosi sie do calkowitych kosztow programu Agro tj. wyplacone wynagrodzenia ze srodkow Agencji, skladki ZUS p[lacone przez gminy, szkolenie za srodki starosty orazinne koszty zwiazane z przygotowaniem miesca pracy.
  • I wszystko jasne......
  • To już jest coś, bo los popegeerowskich wsi jest straszny. Teraz jeszcze żyje się tam z rent i emerytur, a co będzie, jak wymrą emeryci? Trzeba zdążyć zanim to nastąpi.
  • Prosze jeszcze napisać jakie firmy będą prowadzic szkolenia, a wszystko będzie jasne. Program nie ma racji jesli nie poznamy tych dla których został stworzony.
  • Już z pobieżnych wyliczeń: 120 osób x 800,-zł x 12 miesięcy + ZUS + dojazdy, przygotowanie miejsc pracy i szkolenie, wynika, że jednak program jest dla bezrobotnych. Jeśli rzeczywiście kwota podana w tekście dot. całości kosztów. A że ktoś zarobi na przeszkoleniu 120 osób, to fakt, ale nie naganny. Sama chętnie bym zarobiła.
Reklama