UWAGA!

Prezydent: „Zatorze to nie jest już zapomniana dzielnica”

 
Elbląg, Na tej działce ma powstać budynek z 55 mieszkaniami
Na tej działce ma powstać budynek z 55 mieszkaniami (fot. RG)

- Od wielu lat słyszeliśmy od mieszkańców Zatorza, że nic tu się nie dzieje, że to dzielnica zapomniana. W tej kadencji wygląda to zupełnie inaczej – mówił dzisiaj Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. Na konferencji prasowej chwalił przedstawicieli... jednej z elbląskich firm, która chce na Zatorzu budować mieszkania.

Trwa budowa wiaduktu, powstanie tunel dla pieszych pod torami w ciągu ul. Lotniczej, kończy się budowa hali namiotowej nad Orlikiem przy Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu. Tymi inwestycjami na Zatorzu podczas dzisiejszej konferencji prasowej chwalił się prezydent Witold Wróblewski.
       - Przygotowujemy się także do stworzenia przedszkola i żłobka w budynku po Gimnazjum nr 7 przy ul. Lotniczej, otwieramy także możliwości dla inwestowania przez elblążan. Dzięki firmie Falkon, która tutaj zbuduje mieszkania, będziemy mieli kolejną inwestycję, która skończy z mówieniem, że jest to dzielnica zapomniana i na marginesie – przekonywał Witold Wróblewski.
       Tak wyraźne wsparcie i promocja prywatnej firmy deweloperskiej przez prezydenta może dziwić. Co na to Witold Wróblewski?
       - Jestem zobowiązany promować całą elbląską przedsiębiorczość. Jeżeli ktoś to traktuje jako zarzut, to znaczy, że nie rozumie roli samorządu. Samorząd powinien wspierać przedsiębiorczość lokalną i myślę, że to jest ta rola, żeby tworzyły się miejsca pracy. Bo to nie urząd je tworzy, to dzięki takim przedsiębiorcom, takim inwestycjom, mają gdzie pracować i nie muszą szukać pracy poza Elblągiem – stwierdził w odpowiedzi na nasze pytanie.
       Budynek mieszkalny na Zatorzu ma powstać na działce o powierzchni 4 tysięcy metrów kwadratowych przy ul. Mielczarskiego, w sąsiedztwie obecnych wieżowców, gdzie dzisiaj jest zarośnięte boisko. Elbląski deweloper grunt kupuje od jednego z banków. Wyższa część budynku ma mieć 10 kondygnacji, niższa – 7. Powstanie tutaj 55 mieszkań i lokale usługowe.
       - Jesteśmy już w końcowej fazie projektowej. O pozwolenie na budowę będziemy się starali w najbliższych miesiącach. Budowa ma ruszyć jesienią. Planujemy, że pod koniec przyszłego roku będzie zakończona – mówił Daniel Górski, współwłaściciel firmy Falkon. - Mamy też nadzieję, że w przyszłości powstanie bezpośredni wyjazd na siódemkę z Zatorza (w miejscu obecnego wiaduktu w ciągu ul. Skrzydlatej – red.)

  Elbląg, W konferencji prasowej oprócz prezydenta wzięli udział Dorota Chętnik i Daniel Górski z firmy Falkon
W konferencji prasowej oprócz prezydenta wzięli udział Dorota Chętnik i Daniel Górski z firmy Falkon (fot. RG)


       - Miasta nie stać na taką inwestycję, ale temat jest cały czas otwarty – mówi o dodatkowym wyjeździe z Zatorza Witold Wróblewski. - Trzeba szukać kogoś, kto wesprze taką inwestycję finansowo, byśmy mieli cztery wyjazdy z Elbląga na siódemkę, w tym trzy w granicach miasta, które odciążyłyby aleję Grunwaldzką.
       Na Zatorzu raczej nie powstaną za to mieszkania z rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Miasto miało już kilka innych lokalizacji, na najbliższej sesji prezydent ma wskazać ostateczną. - Przedstawię propozycję do zaopiniowania na sesję Rady Miejskiej 28 czerwca. Przed samą sesją powiem więcej na ten temat – stwierdził Witold Wróblewski.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • jak nie jest jak jest!!!
 • Ojej! Przecież mamy kampanię, więc gada się więcej głupot niż zwykle;)
 • Panie Wróblewski pana rozumienie "samorządności" to ino usługi, usługi i handel? Czym to się pan chwalisz? A ile żeś pan stracił kilogramów na "kuracyjnym wypoczynku"?
 • Pewnie że nie jest, mają przecież jeden bankomat:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  3
  Mieszkaniec3209(2018-05-30)
 • Po wyborach będzie zapomniana....
 • Stawiam na Pana Panie Prezydencie. Inni komentujący mnie zhejtują ale uważam że Pan zrobił więcej dla miasta w ostatnich czterech latach niż Nowaczyk Słonina i inni nic nie znaczący poprzednicy. Nowaczyk może i miał wizję ale z taką kumoterską radą gdzie każdy siedzi od lat i nic nie robi, to nie miał szans. Dobrze że miasto się rozwija ale szkoda że powstaje tyle Lidli i Biedronek!!! Panie Prezydencie Proszę albo inaczej Apeluję do Pana jako mieszkaniec Miasta o zaprzestanie wydawania pozwoleń na budowy kolejnych hiper marketów. Proszę o wspieranie lokalnych sklepikarzy, o więcej pozwoleń i uproszczeń żeby biznes tu dla ''małych'' się opłacał. Proszę o opodatkowanie powierzchni użytkowych i będzie jeszcze więcej pieniędzy na kolejne inwestycje miejskie. Basenów posła Wilka już nam nie trzeba, są inne ważniejsze inwestycje które wymagają pilniejszej interwencji władz miasta. Idę na jesień za Panem bo wieżę że kolejne 4 lata pozwolą Panu dokończyć to co Pan zaczął Zimą 2014 roku. Pozdrawiam wyborca z Sadowej
 • precz od Zatorza, Zatorze przyłączyć do Gdańska
 • @antykacap - Zgadzam się z ZohanDisco, że Prezydent coś robi dla miasta, na pewno więcej niż poprzednicy i tu olbrzymi +++++. Jednak Panie Prezydencie apelują, aby w kolejnej kadencji (jeśli oczywiście Prezydent zostanie ponownie wybrany) były rozmowy z dużymi firmami, aby to była kadencja skierowana na inwestycje przedsiebiorcze, aby powstało wiele firm zatrudniających nie po 2-3 osoby, a 500osób, które ruszyłyby nasz rynek pracy, bo z tym jest kiepa totalna w tym mieście - owszem jak ktoś chce to robote znajdzie ale 90% za najniższą krajową u prywaciarzy.
 • Czuć w twojej wypowiedzi, prostactwo i zasciankowosc. Musisz być jakims skapym właścicielem jakiegoś sklepiku, który oszczędza na kliencie. Nie chcesz kolejnych hipermarketów? To tłumacze ci nieukonczone. Mamy w Elblągu ich tylko 3, a może nawet 2 bo Kaufland i leclerc to takie pół. Ostatni hipermarket powstał jakieś 15 lat temu, ale o tym trzeba mieć jakiekolwiek pojęcie, a nie być leśnym dziadygą.
 • Nic mu nie pomoże, a Zatorze z kilkoma tysiącami ludzi zwłaszcza. Już nawet wojsko odwraca się od niego. ..
 • Ciekawe czy znajdą się chętni, aby tam zamieszkać???
 • @ZohanDisco - Hiper czego?
Reklama