UWAGA!

Program Polska – Rosja podpisany! Elbląg chce pozyskać 5,5 mln złotych

 Elbląg, Niestety, amfiteatr nie będzie zmodernizowany z pieniędzy z programu Polska - Rosja, nawet jeśli Elbląg otrzyma to dofinansowanie
Niestety, amfiteatr nie będzie zmodernizowany z pieniędzy z programu Polska - Rosja, nawet jeśli Elbląg otrzyma to dofinansowanie (fot. MS, archiwum portEl.pl)

Elbląg i inne samorządy z województwa warmińsko-mazurskiego będą mogły skorzystać z programu transgranicznego Polska – Rosja. Rząd rzutem na taśmę podpisał dzisiaj porozumienie z Federacją Rosyjską i Komisją Europejską. Nasze miasto liczy na 5,5 mln złotych na inwestycje w parku Dolinka.

Trójstronne porozumienie pomiędzy Polską, Federacją Rosyjską i Komisją Europejską zostało podpisano dzisiaj w południe. A to oznacza, że samorządy i instytucje z Polski i Rosji będą mogły ubiegać się do roku 2020 o dofinansowanie swoich projektów na łączną kwotę 62 milionów euro. Z tych pieniędzy chce również skorzystać Elbląg i to razem z Kaliningradem. Oba samorządy podpisały porozumienie, na mocy którego w naszym mieście ma być zmodernizowany park Dolinka (bez amfiteatru), a w Kaliningradzie - parku Maxa Aschmanna.
       - To bardzo dobra wiadomość, od miesięcy jesteśmy przygotowani do realizacji tej inwestycji. Mamy porozumienie z partnerem z Kaliningradu i całą dokumentację. Czekaliśmy jedynie na wejście programu w życie, co odwlekało się w czasie, dlatego prezydent interweniował w tej sprawie u ówczesnej pani premier Beaty Szydło – mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Mamy nadzieję, że uda nam się pozyskać do dofinansowanie, choć konkurencja będzie duża, bo wiele samorządów zamierza ubiegać się o te środki.
       Elbląska część projektu jest warta 5,5 miliona złotych. Samorząd może liczyć na dofinansowanie z programu Polska – Rosja w wysokości aż 90 procent wartości inwestycji. Za te pieniądze ma być zrewitalizowana część parku Dolinka od ul. Spacerowej do Górnośląskiej. Powstaną nowe miejsca do wypoczynku i rekreacji (m.in. boiska do siatkówki, stoły do ping-ponga, letni tor saneczkowy, wiata taneczna), alejki, nasadzenia, elementy małej architektury, m.in. fontanna. Niestety projekt nie obejmuje modernizacji amfiteatru. Dlaczego? Ze względu na zbyt duże koszty jego modernizacji, których nie można pokryć z programu Polska – Rosja.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama