UWAGA!

Promocja gospodarcza przechodzi z ratusza do EPT

 Elbląg, Promocja gospodarcza przechodzi z ratusza do EPT
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

- Reorganizacja w urzędzie ma usprawnić funkcjonowanie, pewne zbiory kompetencji nakładały się na siebie. Nikt nie traci pracy – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, odnosząc się m.in. do publikacji portElu.

W środę napisaliśmy o reorganizacji w kilku departamentach Urzędu Miejskiego. Dzisiaj zapytaliśmy prezydenta, dlaczego ją wprowadził.

- Organizacja urzędu do kompetencja prezydenta. Zrobiłem analizę, z której wyszło, że pewne zbiory kompetencji nakładały się na siebie, dlatego podjąłem taką decyzję. Nikt nie został zwolniony, wszyscy dostali nowe angaże, obowiązki zostały poprzesuwane zgodnie z moimi analizami – mówił Witold Wróblewski. – Przez ostatnie 8 lat, od kiedy jestem prezydentem, liczba pracowników urzędu zmniejszyła się o 33 osoby, mimo dodatkowych zadań, które na samorząd nakłada rząd. Proszę sobie to zestawić z Kancelarią Premiera czy Prezydenta RP, ile było tam etatów 8 lat temu, ile jest teraz – dodał.

Jak już informowaliśmy, zmiany personalne i kompetencyjne dotyczą departamentów zajmujących się sportem, kulturą, promocją i turystyką. Dotkną także Elbląski Park Technologiczny, do którego przeszło dwoje urzędników zajmujących się dotychczas promocją gospodarczą. Rada Miejska na dzisiejszej sesji zmieniła statut EPT pod tym kątem.

- Decyzja pana prezydenta zmierza w kierunku scentralizowania obsługi przedsiębiorców i inwestorów w jednym miejscu – tłumaczył dzisiaj na sesji, dopytywany przez radnych, Arkadiusz Kosecki, dyrektor EPT. – Mamy opracowany materiał dotyczący promocji gospodarczej, która opiera się na bezpośrednich kontaktach, relacjach z przedsiębiorcami, organizowaniu spotkań umożliwiających monitorowanie tego środowiska i jak najszybsze reagowania na ich potrzeby. To zadania, które są zbieżne z funkcją, do której EPT zostało powołane. W końcu stało się tak, że park będzie miejscem, gdzie elbląska przedsiębiorczość będzie mogła uzyskać konkretne informacje i wsparcie – dodał dyrektor.

Program promocji gospodarczej, o którym mówił dyrektor EPT, ma zostać zaprezentowany na najbliższych posiedzeniach komisji Rady Miejskiej.

Do tematu wrócimy.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama