UWAGA!

Przebudowa dróg w roku 2013

Przebudowa dróg wojewódzkich 503 i 504 to jedne z najbardziej oczekiwanych i największych w ostatnich kilkunastu latach inwestycji drogowych w Elblągu.- Są to bardzo ważne szlaki komunikacyjne nie tylko w mieście, ale i regionie, które po prostu wymagały całkowitej przebudowy, a nie modernizacji – powiedział Adam Witek, wiceprezydent Elbląga.

– Zdaję sobie sprawę, że przebudowywane drogi są utrudnieniem dla kierowców. Jednak za każdym razem, gdy oddajemy gotowe skrzyżowanie czy odcinek drogi, wszyscy cieszą się z nowego i lepszego - dodał wiceprezydent.
       W ramach przebudowy drogi 503 nowy wygląd zyskają ulice Rycerska, Pocztowa, Robotnicza, Browarna, Armii Krajowej, a także nowoprojektowana na odcinku od Stoczniowej do Niskiej. Przebudowanych zostanie w sumie 31 skrzyżowań. Nowe ronda powstaną u zbiegu ulic Teatralnej, Browarnej i Robotniczej, oraz Brzeskiej, Browarnej i Trasy Unii Europejskiej.
       Prace na drodze 504 to modernizacja ulic Grota Roweckiego, Hetmańskiej, 12 lutego, Trybunalskiej, Słonecznej, Teatralnej, Nowowiejskiej, Płk Stanisława Dąbka oraz skrzyżowań przy Armii Krajowej i przy 12 lutego.
       - Na czas zimy nie zawiesiliśmy prac – dodaje Krystyna Dziurdź, wicedyrektor Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg. – Roboty są jedynie zawieszane w momencie, kiedy pogoda bardzo daje się we znaki i rzeczywiście nie można pracować.
       W budżecie miasta na 2013 rok zaplanowano na prace związane z drogą 503 kwotę 49 666 384,00 zł, w tym kwota dofinansowania środkami UE 32 322 153,00 (24 449 095,00 + 7 873 058,00 - kwota należności związana z factoringiem).
       Przebudowa 504 budżet inwestycji na 2013 r.: 6 380 130,00 zł.
       Całość kosztować będzie: DW 503 – 105 milionów (dofinansowanie unijne 50 milionów zł); DW 504 – 21,5 miliona zł (dofinansowanie unijne 3 miliony zł).
      
Kamil Czyżak, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nic nowego!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_50825(2013-01-11)
 • Ktoś tu sobie kpi ? A gdzie niby trwały prace jeszcze kilka dni wstecz ? NIGDZIE NIE TRWAŁY ! Nie było robotników, ani maszyn. Nikt nie pracował przy tych drogach. Proszę nie robić z elblążan idiotów. Za to w Gdańsku, na wjeździe od strony Elbląga, robotnicy drogowi pracują. Dlaczego tam można, a u nas nie ? Powiem wam. PONIEWAŻ MAMY KIEPSKĄ WŁADZĘ W MIEŚCIE.
 • Wczoraj czyli w czwartek pracowali na ulicy Pocztowej. Nie jest prawdą, że jest tam pusto. I na Browarnej też:). Nie marudź, bo krzywdzisz tych ludzi co tam zasuwają przy takiej pogodzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  pogaGra(2013-01-11)
 • Wszystko to bardzo pięknie, ale Elbląg, jak mówi Prezydent Nowaczyk ma bardzo ograniczone środki, a kierowanie miastem nie polega na totalnym azdłużeniu się i remontowaniu polowy dróg w mieście nie mając na to pieniądzy. Nie jesteśmy Emiratami Arabskimi, choć prezydent tam był. Nie wiem np. czemu i po co, za wiele milionów już prawie powstała droga nowoprojektowana między Stoczniową, a Niską ? nie rozumię czemu po raz trzeci w ciagu 5 lat remontuje sie ul Grota przy Sądzie, linie tramwajowe to się likwiduje z poszczególnych ulic/ Królewiecka, 1 Maja /, to kladzie nowe tory. Skoro są pieniadze na iwestycje za miliony, czemu nie ma kilku tysięcy a poprawę skrzyzowania obwodnicy staromiejskiej z Rybacką, czy zlikwidowania na Starówce błotnistego klepiska przy Galerii EL. Ja po prostu nie rozumię polityki obecnych władz, wyrzucania i nieszanowania pieniedzy unijnych i jakoś żaden v-ce prezydent, czy v-ce Dyr nie umie tego jasno wytłumaczyć. Samo mówienie, że kiedyś będzie dobrze i wszyscy będą zadowoleni jest co najmniej śmieszne. Niech opowiedzą coś o nowych miejscach pracy, nowych Galeriach Handlowych, a robienie czegoś dwa razy drożej niż na Zachodzie to żadna sztuka.
 • Pani Dziurdź, jak moze pani od lat pracować " przy drogach w urzędzie " nie mając nawet prawa jazdy ??? :D
 • przebudowanych będzie 31 skrzyżowań, to dopiero będzie paraliż w miescie i po co, miasto tego nie potrzebuje, nie stać nas na te ronda i autostrady w miescie. Elbląg, to nie metropolia. Kto bedzie spłacac te długi????Uruchomic tramwaje jak najszybciej, wy ślepi jestescie, nie wiecie co w tym miescie jest potrzebne. z za biurka to niewiele widać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  toja//(2013-01-13)
 • pozyjemy zobaczymy jakie beda tego efekty
Reklama