UWAGA!

Przedsiębiorcy ufundują płatne staże

 Elbląg, - Kto z państwa ma problem ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do pracy? - pytał przedsiębiorców Krzysztof Ciuła
- Kto z państwa ma problem ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do pracy? - pytał przedsiębiorców Krzysztof Ciuła (fot. Anna Dembińska)

Elbląscy przedsiębiorcy będą organizować płatne wakacyjne staże dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. To najnowszy pomysł Elbląskiej Izby Gospodarczej. - Chcemy w ten sposób pokazać młodym ludziom, że w Elblągu mogą zdobyć doświadczenie i pracę – mówi Krzysztof Ciuła, prezes Izby. Konkurs na staże ma ruszyć w maju, ale już jest 10 chętnych firm, które chcą przyjmować stażystów.

Swój najnowszy pomysł Elbląska Izba Gospodarcza ogłosiła podczas środowego spotkania z przedsiębiorcami w Elbląskim Parku Technologicznym. - Kto z Państwa ma problem ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do pracy? - pytał licznie przybyłych przedsiębiorców Krzysztof Ciuła, prezes Izby, która zrzesza 30 firm. Rękę w górę podniosła co druga osoba.
       - Stąd wzięła się nasza propozycja, by elbląskie firmy fundowały płatne stypendia młodym elblążanom podczas wakacji, by zachęcić ich do zdobycia doświadczenia, to też sposób na pozyskanie przyszłych pracowników – dodał Krzysztof Ciuła. - Oczywiście nasza propozycja nie rozwiąże problemu, ale jest małym krokiem naprzód, by zmienić myślenie młodych elblążan, którzy chcą z naszego miasta wyjeżdżać.
       Staże będą przeznaczone dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów, co miesiąc każdy stażysta ma otrzymywać około 1000-1200 złotych. Przez ten czas ma poznawać organizację danej firmy, zdobywać doświadczenie, które może zaprocentować w przyszłości.
       - Z całym programem ruszymy w maju, a już mamy 10 firm, które zadeklarowały, że ufundują takie staże. Czekamy na kolejnych przedsiębiorców – dodał Krzysztof Ciuła.
       Podczas spotkania w EPT przedsiębiorcy dowiedzieli się także o szczegółach związanych z finansowaniem projektów z kolejnego budżetu Unii Europejskiej do 2020 roku i współpracy Elbląskim Parkiem Technologicznym.
      
RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • EIG w nowym wydaniu i z charyzmatycznym Prezesem zaczyna dość prężnie działać, co zapewne zauważyły władze lokalne i wojewódzkie a to jest dobry znak dla przedsiębiorców którzy do tej pory nie mieli tak wyrazistego przedstawiciela do reprezentowania swojego głosu przed organami władzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  przedsiębiorca(2014-04-17)
 • gdzie będzie można się zgłaszać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  zainteresowana5(2014-04-17)
 • staże dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów, na pośredniaku staże tylko do 25 r. ż. , a ja mam 28 lat i dwójkę dzieci do utrzymania i od dwóch lat nie mogę znaleźć pracy!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  KGJUNBT(2014-04-17)
 • mam 40 lat jeszcze 27 lat dlaczego mnie nikt nie pomoże, młodym praca potem uciekną jak nabiorą praktyki a co z nami najbardziej zdeterminowanymi do pracy. Niech ktoś napisze tu do mnie to chętnie pójdę do uczciwej pracy przuczę się jeżeli będzie potrzeba nawet za darmo i tak nie pracuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  bezrobotnyśr.wykształcenie(2014-04-17)
 • Elbląg nie ma przyszłości im szybciej ludzie to zrozumieją tym szybciej się im polepszy
 • A co z ludzmi po 25 roku zycia?majacymi mniejsze lub wieksze doswiadcznie?W UP nie ma dla nas nic. .. kiedy poszlam zlozyc autograf Pani z okienka chciala mnie od razu wcisnac na staz(dwa razy zdarzyla sie tam sama sytuacja). .i niby wszystko jest w komputerze a gdybym sie nie odezwala wyladowalabym na stazu a potem po przebudzeniu sie ze snu UP kazalby mi za swoja pomylke zwracac pieniadze. .bo juz dawno dwa staze odbylam za czasow jeszcze gdy nie zostawiano stazystow z przyczyn prawnych; )I chcialoby sie pozostac w tym malym miescie ale to niestety niemozliwe bo zyc za cos trzeba a szukanie miesiacami pracy jest nie dosc ze frustrujace to jeszcze nie przynosi efektow gdyz na jedno miejsce np w sklepie jest okolo 50 chetnych. .. nie wspominajac juz o wyuczonym zawodzie gdzie znalezienie stanowiska pracy graniczy z cudem; /pozdrowienia dla sfrustrowanych. .. ; /
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  bezrobotna;/(2014-04-17)
 • przy takim bezrobociu co drugi nie może znaleźć ludzi do pracy. .. .. ?to pewnie niezły płatnik, ciekawe ile daje 5zł za godz czy mniej
Reklama