UWAGA!

Przedszkole czeka na wyposażenie

 Elbląg, WPrzedszkole czeka na wyp[osażenie
WPrzedszkole czeka na wyp[osażenie (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Miejscy urzędnicy otworzyli oferty w postępowaniu przetargowym na dostawę wyposażenia przedszkola na Zatorzu. Oferty firm mieszczą się w limicie finansowym przedstawionym przez miejskich urzędników.

Są już znane kwoty, za które potencjalni wykonawcy chcieliby dostarczyć wyposażenie do budowanego przedszkola na Zatorzu. Zamówienie zostało podzielone na trzy części.

Pierwsza część obejmuje dostawę mebli i artykułów tekstylnych. Urzędnicy przeznaczyli na nią 331 tys. zł. Wpłynęły dwie oferty opiewające odpowiednio na 302 tys. zł oraz 723 tys. zł.

Część druga obejmuje dostawę artykułów gospodarstwa domowego i narzędzi. W tym przypadku limit wynosił 64 tys. zł. Swoje oferty zdecydowało się złożyć trzy firmy. Najtańsza oferta wynosi 76 tys/. zł, kolejna 79 tys. zł., , najdroższa 155 tys. zł. W tym przypadku kwoty zaproponowane przez potencjalnych dostawców są wyższe od kwoty zaproponowanej przez urzędników.

Trzecia część zamówienia dotyczy dostawy zabawek i urządzeń dydaktycznych. Urzędnicy przeznaczyli na nią 74 tys. zł. Cztery firmy złożyły swoje oferty. Opiewają one na sumę od 69,5 tys. zł do 130 tys. zł.

Wybrani wykonawcy będą mieli 40 dni na wykonanie zamówienia.

Podsumowując: na wszystkie trzy części zamówienia ratusz przeznaczył 469 tys. zł. Po zsumowaniu najtańszych ofert (złożonych przez różne firmy) koszt inwestycji wynosi 447, 5 tys. zł. Obecnie trwa badanie ofert.

Budowa przedszkola na Zatorzu będzie kosztowała niecałe 10 mln zł, z czego 5,9 mln władze Elbląga pozyskały z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a 1,6 mln zł z programu Maluch. Przedszkole przy ul. Mielczarskiego ma być przeznaczone dla 210 dzieci, w tym 60 podopiecznych żłobka. Umowny termin zakończenia prac budowlanych to 23 listopada.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama