UWAGA!

Przetarg pod okiem eksperta

Miasto przygotowuje międzynarodowy przetarg na budowę dróg dojazdowych do mostu w ciągu ulicy Brzeskiej. Przebywający w Elblągu ekspert Komisji Europejskiej Rafał Szakalinis ocenił, że miasto dobrze wywiązuje się z tego zadania. 14 lutego mija termin składania ofert, a dzień później nastąpi ich publiczne otwarcie.

Budowa dróg dojazdowych finansowana jest w części z unijnego programu Phare. Koszt budowy szacuje się na około 24 miliony zł.
     Droga w ciągu Brzeskiej ma w znacznym stopniu odciążyć ruch w centrum miasta i skierować go z kierunku Braniewa i granicy państwa wprost na drogę nr 7. Most jest już prawie gotowy. Zbudowano go za podobną kwotę.
     Rafał Szakalinis spotkał się z prezydentem miasta i z członkami zespołu, którzy zajmują się przygotowaniem międzynarodowego przetargu. Jego wizyta połączona była również ze szkoleniem, w jaki sposób przeprowadzić przetarg i sporządzić umowę z kontrahentem.
     Projekt budowy dróg dojazdowych zyskał już akceptację Komisji Europejskiej a Elbląg ma już zapewnione jego dofinansowanie.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Może jednak warto zostać w tak nielubianym regionie warmińsko-mazurskim. Owszem jest tu bieda ale jezeli dobrze rozumuje są też środki europejskie dla tych biednych. Tak przy okazji - ciekaw jestem ogólnych założeń o jakie środki zabiega UM i które obszary chciałby sfinansować najszybciej. Dla mnie most to już projekt prawie gotowy dlatego pewnie już UM czyni starania o kolejne środki. Co będziemy w tych projektach faworyzować?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ochódzki Ryszard(2002-01-22)
 • Ochódzki Ryszard: Może jednak warto zostać w tak nielubianym regionie warmińsko-mazurskim. Owszem jest tu bieda ale jezeli dobrze rozumuje są też środki europejskie dla tych biednych - zebys sie nie zdziwil moze tak bylo w portugalii, ale nie bedzie w polsce - po pierwsze mniej bedzie kasy, po drugie znajac polskie realia pieniadze gdzies sie po drodze wtopia, przykleja i zgodnie z regulaminami unijnymi nastepne transze zostana wstrzymane (byly juz takie przypadki prawda - fundusz PHARE) : ))
 • Do Ryszarda O., muszę pana zmartwić ale przyznawanie pieniędzy z funduszu Phare nie ma związku z naszą nieszczęsną przynależnością do woj. wioskowo-małomiasteczkowego. Zasada przyznawania tych pieniędzy w dużym przybliżeniu polega na tym, że trzeba mieć dobrze opracowany projekt inwestycji, współfinansować go z własnych środków i przeprowadzić międzynarodowy przetarg dla wykonawców!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mądrala(2002-01-23)
Reklama