UWAGA!

Przy Łęczyckiej ruszyła budowa strażnicy

 
Elbląg, Plac budowy został przekazany już wykonawcy
Plac budowy został przekazany już wykonawcy (fot. Michał Skroboszewski)

Rozpoczęła się budowa nowej siedziby elbląskiej straży pożarnej przy ul. Łęczyckiej. Pierwszy etap inwestycji będzie kosztował prawie 11 milionów złotych. Strażacy do nowej siedziby mają się przeprowadzić do końca 2020 roku. Zobacz zdjęcia. 

- 18 marca przekazaliśmy plac budowy generalnemu wykonawcy, firmie Przembud z Gdańska. Przygotowuje sobie teren i rozpoczyna prace budowlane – powiedział nam kpt. Łukasz Kochan, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. - W pierwszym etapie powstanie budynek główny w stanie szczelnym zamkniętym z elewacjami, sieci zewnętrzne, przyłącza do budynku. Dodatkowo będą wbijane pale pod garaż wielostanowiskowy i ten dodatkowy, czyli bazę kontenerową sprzętu przeciwpowodziowego oraz palowanie z zabezpieczeniem pod usadowienie komory dymowej, którą dysponujemy w komendzie. Pierwszy etap nie obejmuje wykończenia wnętrz, choć pewne rzeczy możemy w nim wykonać. Nie zmienia to jednak faktu, że będzie kolejny przetarg już na kolejne prace budowlane i zakończenie inwestycji.
       Pierwszy etap inwestycji przy ul. Łęczyckiej będzie kosztował prawie 11 milionów złotych i ma potrwać do końca października tego roku. Cała inwestycja ma być gotowa do końca 2020 roku.
       - Niezmiernie się cieszymy z tej inwestycji, mam nadzieję, że mieszkańcy Elbląga i powiatu elbląskiego również. Nie odbyło się bez perturbacji, bo pierwszy przetarg nam nie wyszedł z powodu zbyt niskiej kwoty, którą dysponowaliśmy. Ale docięliśmy zakres rzeczowo-finansowy inwestycji i udało się w drugim przetargu wyłonić wykonawcę, który już przystąpił do prac. I to nas niezmiernie cieszy – dodał komendant strażaków.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama