UWAGA!

Przy „siódemce” stanie „Siódemka”

Elbląg, Wizualizacje projektanta.
Wizualizacje projektanta.

Wiemy już, że przy „siódemce” powstanie centrum handlowe, wiemy nawet, jak mniej wiecej będzie wyglądało. Nie wiemy jeszcze, kiedy powstanie? Regionalne Centrum Handlowe „Siódemka” - firma NEPH (New Europe Property Holdings Limited), deweloper i inwestor działający na polskim rynku nieruchomości handlowych i biurowych, ujawniła nazwę swojego nowego projektu handlowego realizowanego w Elblągu.

Centrum zostało zaprojektowane przez międzynarodowe biuro architektoniczne Broadway Malyan.
       Będzie zlokalizowane w odległości 1,5 km od przecięcia dróg ekspresowych S7 i S22. „Siódemka” to nazwa odnosząca się oczywiście lokalizacji przy trasie S7 z Warszawy do Gdańska. Obiekt będzie położony pomiędzy lotniskiem Aeroklubu Elbląskiego a trasą S7. Według inwestora, Centrum „zapewni swoim przyszłym klientom z Elbląga, jak również z całego regionu, największą ofertę handlowo-rozrywkową na południe od Trójmiasta”. Może stać się także miejscem zakupów dla mieszkańców Kaliningradu.
       - Rozmowy prowadzone z władzami lokalnymi i instytucjami zarządzającymi drogami krajowymi na temat bezpośredniego dojazdu do nowego centrum handlowego są już zaawansowane - informuje Justyna Popiołek z firmy Questia. - Planowane jest wykorzystanie istniejącego wiaduktu nad trasą S7 zlokalizowanego na północny-zachód od przyszłego centrum handlowego oraz wybudowanie wielopoziomowego skrzyżowania, które zapewni wygodne połączenie „Siódemki” z drogą ekspresową w obu kierunkach. Zespół odpowiedzialny za projekt Regionalnego Centrum Handlowego „Siódemka” ściśle współpracuje z władzami Elbląga.
      
       Na horyzoncie widać już kształt
      
- Cieszymy się, że po wielu miesiącach wytężonej pracy nad projektem Regionalnego Centrum Handlowego „Siódemka” na horyzoncie widać już jego ostateczny kształt. Szczególnie dobrze współpracuje się nam z władzami Elbląga, które podzielają naszą wizję stworzenia regionalnego centrum handlowego właśnie w ich mieście. Pragnę podziękować Panu Prezydentowi, urzędnikom i wszystkim innym osobom zaangażowanym w ten projekt za ich pomysły i propozycje oraz entuzjazm, dzięki którym możliwa jest jego realizacja wspólnie z firmą NEPH - powiedział Matthew Cartisser, współzałożyciel i dyrektor zarządzający NEPH. - Dzięki realizacji tej inwestycji powstanie około 1 000 nowych miejsc pracy. Podniesie się także atrakcyjność Elbląga w oczach inwestorów. „Siódemka” umożliwi także mieszkańcom Elbląga korzystanie z równie bogatej, o ile nie lepszej oferty handlowej, do jakiej dostęp mają mieszkańcy innych polskich miast. Pozwoli ona również uniknąć długich, kosztownych i niekorzystnych dla środowiska naturalnego podróży do Trójmiasta w celu zrobienia zakupów.
      

 


      
       W planach widać więcej
      
Regionalne Centrum Handlowe „Siódemka” o całkowitej powierzchni ok. 78 500 m2 będzie się składać z trzech głównych elementów: galerii handlowej z przyległym hipermarketem spożywczym, parku handlowego oraz samoobsługowego hipermarketu budowlanego (budynek ma mieć kształt podkowy i całkowitą długość około 630 m). Ponadto zespół uzupełnią budynki zaplecza technicznego oraz stacja benzynowa z punktem gastronomicznym dla kierowców.
       „Siódemka” zamierza oferować swoim klientom dostęp do wielu znanych lokalnych i międzynarodowych marek dotychczas niedostępnych w Elblągu. Będzie w niej również wieloekranowe kino, restauracja, kawiarnia oraz bary.
       Na terenie galerii handlowej znajdą się duże i średnie powierzchnie handlowe a także małe punkty handlowe. W parku handlowym zlokalizowane będą sklepy oferujące elementy wyposażenia domu, meble oraz artykuły wykończeniowe. Na terenie centrum handlowego znajdzie się również parking naziemny na około 2 000 miejsc parkingowych.
       Niestety, w informacji, jaką otrzymaliśmy, nie ma ani słowa o terminach.
      
       ***
       New Europe Property Holdings Limited (NEPH) to deweloper i inwestor działający na polskim rynku nieruchomości handlowych i biurowych. Firma powstała w 2005 roku, a jej założyciele mają ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie w branży deweloperskiej zdobyte w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji oraz w Polsce. Do tej pory NEPH zainwestował około 20 milionów euro (90 milionów złotych) w kluczowych lokalizacjach na terenie Polski i planuje dalsze inwestycje w kolejnych latach.
       Realizowane przez NEPH projekty handlowe powstają głównie w miastach regionalnych, na obszarach, gdzie brakuje nowoczesnych obiektów handlowych. NEPH planuje także realizację projektów biurowych w największych polskich miastach poza Warszawą. Przedstawiciele zarządu NEPH byli między innymi odpowiedzialni za realizację kompleksu biurowego Wiśniowy Business Park w Warszawie oraz za wstępną fazę realizacji centrum handlowego Silesia City w Katowicach.
      
      
      

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Fajne marzenia i nawet już to centrum urosło o 20 tys. m2!; ) Moim zdaniem to sciema pewnie cwaniacy chca wziąść jakies kredyty pod zastaw działki; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  machoman(2009-07-02)
 • powstanie za 10 lat i o polowe mniejsze, taka wieksza biedronka bedzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fibkos(2009-07-02)
 • No w końcu. A już myślałem że się poddadzą w walce z biurokracją.
 • A moim zdaniem firma NEPH zrobi tak samo jak w Krakowie i Kaliszu, wezmie wielkie kredyty i ogłosi bankructwo. Skoro to taka mocna firma to dlaczego miasto umarza im podatki za grunt? lub dotuje z budżetu? Ciekawe kto ma w tym interes?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiastwyR(2009-07-02)
 • jasne--kasa sie podziela z panujacymi--oglosza upadlosc i do domu!!!!!
 • kolejne pierniczone centrum. .. a z czego tu ludzie będą żyć, żeby się tam lansować?; ) oops, drobny detal; ). PS Myślałem, że słowo "galeria" oznacza coś innego w naszym języku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  markety precz(2009-07-02)
 • W Elblagu potrzeba zakladow pracy, a nie kolejnych 100 sklepow, poza tym to bajki. Z konkretow to mamy w perspektywie tramwaj na 12 lutego i to caly Elbląg, z ktorego mlodzi i energiczni odplywają, bo nie ma dla nich miejsca, tylko "ryjów " coraz wiecej na ulicach. To miasto emerytow, jakim za rok będzie obecny Prezydent. Ilu własciwie mamy mieszkańców?
 • Moze lepiej jakies zakłady produkcyjne budować a nie kolejne centrum handlowe. Skąd mają być pieniądze w naszym mieście skoro wielki przemysł umarł
 • do markety precz: wyjdź z swojego ciemnogrodu i rusz łepetyną-tysiąc miejsc pracy- a nawet niech będzie ich 500 czy 600 zawsze to mniejsze kolejki w PUPie i więcej osób będzie mogło sobie robić zakupy w jakimkolwiek sklepie - nie tylko w markecie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anty ciemnogród(2009-07-02)
 • A ja wam powiem że to jeden wielki pic na wodę fotomontarz, co z galeriom PORTO 55 ?? miała powstać i. .. .no własnie jedno wielkie i. .a co z centrum w gronowie ? nie ma a i tym raziem owa "siudemka" przybrała piękną nazwę tylko dokładnie po to by uzyskać dofinansowanie z UE i UM i innych, gdzie kasę dają :( jak dla mnie jest to wszystko jedna wielka porażka życiowa, ze przysżło żyć mi w takim mieście :/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  roverek(2009-07-03)
 • To się wyprowadz. Daj żyć innym, Ty nierobie. Tobie wszystko zle.
 • Do tych marudzących powyżej - nie podoba się wam w Elblągu, tylko narzekać potraficie, to się wyprowadźcie. Widocznie żadna z porządnych firm tu funkcjonujących (są takie, wierzcie) nie chciała was zatrudnić - albo nie chciało się Wam nawet poszukać. Powtarzanie plotek o upadku przemysłu w Elblągu, strasznej biedzie itp jakoś nie broni się przed faktami. Czyjeś samochody korkują miasto w godzinach dojazdu i powrotu z pracy, ktoś buduje domy dookoła Elbląga itp
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  .........mmm(2009-07-03)
Reklama