UWAGA!

Przyjdzie ocieplenie w ratuszu

Elbląg, Przyjdzie ocieplenie w ratuszu
(fot. Damian Matwiejczyk)

Tzw. nowe skrzydło Urzędu Miejskiego spowija zielona materia zabezpieczająca ul. Kosynierów Gdyńskich i dziedziniec Urzędu przed uciążliwościami remontu. Zaczęto bowiem ocieplanie ścian ratusza.

Prace termomodernizacyjne ratusza rozpoczęto w ubiegłym roku od wymiany okien, ocieplenia stropodachu budynku przy ul. Kosynierów Gdyńskich i docieplenia stropu nad ostatnią kondygnacją w budynku głównym. Wykonawcą robót jest firma PBO Przemysłówka 03, a ich wartość wynosi 3,3 miliony zł. Prace finansowane są z budżetu miasta oraz z kredytu termomodernizacyjnego w wysokości 1,36 miliona zł.
     - Obecnie ocieplane są ściany zewnętrzne i wymieniana instalacja CO. Nowa elewacja ratusza będzie miała kolor mlecznego beżu, wcześniej był to smutny, szary kolor. Zakończenie prac planowane jest na koniec czerwca – informuje Agnieszka Staszewska, rzecznik prezydenta Elbląga.
     
     Budynek Urzędu Miejskiego powstawał w latach 1910-1912. Zudowano go na potrzeby Gimnazjum Realnego im. Heinricha von Plauena, wojnę przetrwał bez większych uszkodzeń.
     W latach 1988-1990 wymieniono pokrycie kopuły na wieży głównej i dwóch wieżyczkach (zostały obłożone blachą miedzianą), w 1990 r. czyszczeniu poddano część elewacji budynku głównego i wieży. W 1999 r. w budynku zainstalowano windę dla osób niepełnosprawnych, wcześniej wykorzystaną na kopcu papieskim podczas wizyty Ojca Świętego w Elblągu a w 2000 r. wykonano iluminację świetlną obiektu.
     
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Właśnie ta główna wieża została w czasie wojny uszkodzona, bowiem była na linii ostrzału Sowietów, podobnie jak wieża pobliskiego kościoła Św. Anny. Szkoda, że do wielkomiejskiej architektury tego budynku nie dopasowano tzw. dobudówki od strony ul. Kos. Gdyńskich, której prostacki charakter nawiązuje do paru innych podobnych "obiektów" w mieście. Ciekawe również, czy dawna szkolna aula H.v.P., a obecnie sala posiedzeń Rady Miasta, kryje zamalowane obszerne malowidła, nawiązujące do znanych epizodów z dziejów miasta.
 • gdyby odbudowano kosciol sw anny, to w elblagu na pewno zrobiloby sie ciekawiej... cuda budowlane nie bylyby tylko domena starowki.... ;p
 • Czyli z 4 lata będziemy obchodzili 100 lecie powstania budynku, w którym to obecnie mieści się Urząd Miejski, a to zobowiązuje aby na tą doniosłą rocznicę, obiekt prezentował się okazale, i stąd te prace remontowo-budowlane :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Generallo(2006-04-12)
 • Tylko, czy aby mleczno-beżowy kolor będzie pasował do naszego ratusza ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sebastian(2006-04-12)
 • lepiej by ocieplali budynki a nie urzędasów w ratuszu...tyle się mówiło o termomodernizacji budynków w Elblągu tych nie spóldzielczych i cicho sie zrobilo bo ratusz ważniejszy
 • Nie spoldzielczych czyli jakich? Wspolnot? Nic nie ma za darmo trzeba zbiuerac kase do ociepla. Co myslisz ze wspoldzielniach robia to za darmoche? Trzeba slono placic za wselkie fundusze.
 • WielkiTytuł.. szkoda, żejeno w kontekście termoizolacji budynku
 • a moze tak w pierwszej kolejności należy wymienić wszystkie pokrycia eternitowe na budynkach elbląskich - przeciez jesteśmy miastem ekologicznym ( np . budynek przy Kościuszki nr 2 lub 4 ? )
 • Gdyby tak jeszcze Straż Miejska przeniesiono z powrotem w okolice Ratusza do parterowego bud. obok parkingu jak kiedyś . Obecne wysokie 3/4 piętro na Winnej to trochę za wysoko dla wielu petentów.
 • z tego 10% dzialka,Ochocho to jest kasa
 • w ratuszu powinno być zimmmmmo jak najzimniej, wtedy urzedasy szybciej się ruszają z tego zimmmmma, a jak jest ciepło to siedza sobie i nic nie robią, zerwać to opieclenie czym prędzej.....taka moja rada jest
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  radnyyyyyy(2006-04-13)
 • "Urzędasy kasę marnują i działkę z tego biorą"- tak pisze ciągle kilku internautów. W tym stylu rządził w Elblągu Obywatelski Klub "Solidarność" w latach 1990-1994. Dziś są w PO i PiS i nadal tak myślą o rządzeniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pamiętliwy(2006-04-13)
Reklama