UWAGA!

Przymiarki do osiedla na Częstochowskiej

 Elbląg, Wjazd na działkę od strony ul. Częstochowskiej
Wjazd na działkę od strony ul. Częstochowskiej (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Na prawie dwóch hektarach gruntów między ul. Częstochowską a Legionów, w sąsiedztwie kościoła św. Brata Alberta, ma powstać osiedle mieszkaniowe. Inwestor – warszawska spółka – wystąpił już o wydanie decyzji środowiskowej dotyczącej budowy podziemnych i naziemnych garaży w tej lokalizacji.

Działka jest własnością spółki SPV EG2 z Warszawy, zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym w czerwcu tego roku, która planuje na prawie dwóch hektarach powierzchni budowę osiedla mieszkaniowego. Nie złożyła jeszcze wniosku o pozwolenie na budowę, na razie wystąpiła do prezydenta o wydanie tzw. decyzji środowiskowej dla budowy podziemnych i naziemnych garaży w tej lokalizacji.

  Elbląg, Na tej działce ma powstać osiedle (grafika z ortofotomapy UM Elbląg)
Na tej działce ma powstać osiedle (grafika z ortofotomapy UM Elbląg)

- Zakres całego zamierzenia inwestycyjnego (inwestycji deweloperskiej) obejmie docelowo: budynki mieszkalne, zaplecze parkingowe (garaże podziemne, naziemne miejsca parkingowe), układ komunikacyjny, tereny wspólne/rekreacyjne oraz niezbędną infrastrukturę techniczną. W ramach inwestycji planuje się także realizację przyłączy instalacji: elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej z instalacja retencyjną. Ogrzewanie dostarczane będzie miejską siecią ciepłowniczą – informuje w odpowiedzi na nasze pytania Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Budynki mieszkalne na tej działce będą mogły zajmować maksymalnie 7 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Wspomniana działka, jak informuje Łukasz Mierzejewski, nie była wcześniej własnością miasta.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama