UWAGA!

Przyszłość pod znakiem zapytania

Pod znakiem zapytania stoi dalsza praca około 150 osób zatrudnionych w elbląskich Zakładach Elmeat. Część pracowników jest na bezpłatnych urlopach, a ci, którzy jeszcze pracują, dostają niewielkie pensje, i to w ratach. To efekt poważnych kłopotów finansowych, z którymi boryka się zakład.

Przy ulicy Mazurskiej powstaje nowy budynek zakladów mięsnych. Na dokończenie inwestycji i uruchomienie produkcji brakuje około 5 milionów zł. Pieniądze miały pochodzić ze sprzedaży gruntów francuskiej firmie pod budowę hipermarketu. Ostatniej transzy pieniędzy zakład jednak nie otrzymał. Za wykonane prace nie zapłacono więc wykonawcy. Firma budowlana znalazła się w poważnych tarapatach i postanowiła sprzedać swoje długi. Sprawą zajęła się teraz prokuratura, jednocześnie blokując jakiekolwiek transakcje finansowe francuskiej firmy. Zarząd Elmeatu na razie bezskutecznie stara się o kredyt w kilku bankach. Zakład nie dzisiaj nie prowadzi żadnej produkcji. W sklepach firmowych sprzedawane są towary innych producentów.
     - Większość pracowników, rozumiejąc trudności finansowe, zrezygnowała z pensji, premii i poszła na bezpłatne urlopy, ale jak długo będą musieli to wytrzymać i ile wytrzymają? - pytał na konferencji prasowej szef elbląskiej Solidarności, Mirosław Kozłowski.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ale cągle nie usłyszałem dlaczego nie otrzymali ostatniej transzy? Czy to znaczy że jakiś warunek nie został spoelnjony? Czy przeszkodą są zabytkowe budynki na Żeromskiego(ośrodek i biurowiec)?
 • Pewnie jak zwykle została zawarta niekorzystna umowa z szkodą dla strony polskiej, a Francuzi mogą sobie robić co chcą.
 • Wrona: franuzi do biurowca nic nie mają, tzn nie przeszkadza, nie zostanie wyburzony.
 • Już wiem. W dzisiejszym Dzienniku Elb. napisali że Elmet nie zapłacił pierwszemu wykonawcy kilka milinów zł i dlatego przerwał prace. Kiedy Iławska firma sprzedała swe długi, wkroczył prokurator. Zarządowi ZM nie udało się wykiwać pierwszego wykonawcy i teraz prawdopodobnie dostanie całe zadłużenie bezpośrednio od Leclerca. Tylko skąd ZM teraz wezmą pieniądze na ukończenie i uruchomienie? Z jednej strony szkoda mi pracowników ale z drugiej strony P. Kłyka powinni zamknąć!
 • Ludzie czy nikoga nie dziwi, że zadne elblaskie media nie starają się dociec dlaczego własciwie nie buduje się Leklerka, ani dlaczego Francuzi nie zapłaci.i Emeatowi reszty kasy?! Budowa miała ruszyć w czerwcu!? Mamy na prawdę niezaleznych i dynamicznych dziennikarzy!?:) Cóż prowincja i słoma w butach!:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  frustrat(2003-08-20)
 • frustrat - słusznyTemat, ale portEl uprawia dziennikarstwoBezpieczne (infoNotka i niech czytelnicy drążą...) ~_~
 • Napiszcie w koncu co s konkretnego. Dlaczego leclerc nie zaplacil ostatniej raty?? Ludzie moze sa na urlopach bezplatnych, ale ile mozna tak cagnac przeciez to nie sa milionerzy na chleb im brak!!!! Niech w koncu ktos tym sie zajmie, bo tak dluzej nie moze byc!! A prezesi najpierw wybudowali sobie szklany biorowiec, a potem zajeli siebudowa hal i kupnem maszyn. To jest naprawde dziwne. Przeliczyli sie a teraz brak im kasy!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pies pluto(2003-08-21)
 • Napiszcie w koncu cos konkretnego. Dlaczego leclerc nie zaplacil ostatniej raty?? Ludzie moze sa na urlopach bezplatnych, ale ile mozna tak cagnac przeciez to nie sa milionerzy na chleb im brak!!!! Niech w koncu ktos tym sie zajmie, bo tak dluzej nie moze byc!! A prezesi najpierw wybudowali sobie szklany biorowiec, a potem zajeli siebudowa hal i kupnem maszyn. To jest naprawde dziwne. Przeliczyli sie a teraz brak im kasy!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pies pluto(2003-08-21)
 • Dlaczego zarząd Z.M. jeszcze chodzi na wolnośi.Zarekwirować firmy udziałowców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  na szczęście były pracownik.(2003-08-21)
 • Na szczęście byłym pracownikiem jesteś, bo się poznali na twoim małym mózgu! Większość ludzi z zarządu włóżyła swoje duże pieniądze na postawienie nowego zakładu. Szkoda że nie wszyscy to rozumieją i w swej niemocy opowiadają bzdury i domagają się rzeczy niemożliwych. Jeśli nie ukończą tej inwestycji, to stracą wszyscy nie tylko pracownicy. Pracownicy stracą pracę i pieniądze, udziałowcy -pieniądze, wykonawcy -pieniądze,wierzyciele wykonawców-pieniądze, miasto -pieniądze, prezydent -popularność można tak pisać w nieskończenie. Czy nie można zdobyć tych dwóch milinów na zapłacenie pierwszemu wykonawcy z IŁAWY i dostać tą ostatnią ratę? Ale chyba ktoś tak kombinował, aby nie zapłacić komuś i przekombinował.
 • Zaczął się marsz bezrobotnych do Warszawy. Mamy okazje wźąć udział. Więc choćmy i weźmy sie wreszcie za ten parszywy Rząd. który tylko wszystko niszczy. Już teraz nie ma co ratować bo wszystko rozgrabione, sprzedane a my bez pracy i dalej tak będzie bo nikt sie o nas nie martwi. Ludzie zróbmy cos w końcu bo marnie zginiemy. Takich mądrych gadułów jest dużo ale tylko do gadania a nie do robienia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zmartwiony(2003-08-22)
 • Zasada jest niezwykle prosta: jeśli niczego nie potrafisz zrobić, albo wszystko co robiłeś to spiep..ś, idż na polityka. "co by tu jeszcze spieprz...ć" ten cytat z sejmu to naga prawda o naszych przywódcach, ja bym dodał jeszcze "ukraść"!
Reklama