UWAGA!

Puchar dla ZUO

Elbląg, Dyrektor ZUO Marian Wojtkowski odbiera Puchar Recyklingu
Dyrektor ZUO Marian Wojtkowski odbiera Puchar Recyklingu (fot. ZUO).

Elbląski Zakład Utylizacji Odpadów został potrójnie nagrodzony - „za prowadzenie szeroko rozumianej gospodarki odpadami oraz za działania edukacyjne wpływające na zmianę przyzwyczajeń i wyrobienie u mieszkańców nawyku segregowania odpadów”.

ZUO otrzymał Puchar Recyklingu Związku Miast Polskich, wyróżnienie w konkursie o Puchar Recyklingu w kategorii Srebrna Puszka oraz nagrodę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie (7 tys. zł). Nagrody wręczono w Poznaniu podczas Gali X Jubileuszowego Międzynarodowego Zjazdu Ekologicznego.
     Selektywna zbiórka odpadów prowadzona jest w Elblągu od 1995 r. Obecnie na terenie miasta ustawionych jest 518 pojemników do zbiórki makulatury, plastyku i szkła. Systemem workowym objętych jest ponad 3 tys. gospodarstw domowych.
     Obecnie ZUO przygotowuje się do realizacji projektu „Racjonalizacja gospodarki odpadami komunalnymi i rekultywacja składowisk w Elblągu”.
     
     
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Mam pytanie do wladz ZUO.Jak zmieniliście Państwo przyzwyczajenia elblążan? bo ja próbuje już od jakiegoś czasu zmieniać przyzwyczajenia ludzi i przyznam że cięzko mi to idzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  podpisek(2006-11-28)
 • Co z tego, że raz w tygodniu przyjeżdża samochód pod dom i zabiera posegregowane do worków śmieci, skoro ludzie w dalszym ciągu spalają plastikowe i inne toksyczne śmieci w przydomowych ogródkach-chmura czarnego, cuchnącego, trującego dymu, to codzienność. A straż miejska naprawdę niewiele w tej sprawie robi. Trujemy się wszyscy.
 • Mam zastrzeżenia do nagrody „za prowadzenie szeroko rozumianej gospodarki odpadami oraz za działania edukacyjne ..." skoro w Elblągu nie ma żadnego (!) punktu zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (zob. portal ElektroEko) ani informacji o sposobie zbiórki takiego sprzętu na portalu internetowym Elbląga, pomimo ustawowego obowiązku w tym zakresie. Dla indywidualnego "konsumenta" problemem są zwłaszcza zużyte świetlówki, części do komputerów (dyski, płyty), zużyte baterie itp. Taka informacja byłaby przydatna mieszkańcom Elbląga. Pomimo powyższego zastrzeżenia GRATULUJĘ nagrody. JO
Reklama