UWAGA!

Puchary i medale dla Elbląskiej Ligi Tańca rozdane

 
Elbląg, Puchary i medale dla Elbląskiej Ligi Tańca rozdane
fot. nadesłana

W piątek zostali wybrani najlepsi tancerze Elbląskiej Ligi Tańca. Finałowe puchary trafiły do rąk tancerzy ze wszystkich szkół, biorących udział w projekcie.

Czwarty i ostatni turniej Elbląskiej Ligi Tańca był uwieńczeniem ośmiomiesięcznej pracy, jaką uczniowie elbląskich szkół podstawowych (SP nr 4, SP nr 6, SP nr 12 oraz SP nr 23), włożyli w naukę tańca towarzyskiego.
       W ramach przedsięwzięcie, około 100 dzieci, raz w tygodniu, na szkolnych salach gimnastycznych trenowało sportowy taniec towarzyski. Instruktorami byli tancerze mistrzowskiej Formacji Lotos – Jantar z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. Poza nauką, w ramach zadania, zorganizowano cztery turnieje sprawdzające nabyte umiejętności. W każdym turnieju uczestnicy zdobywali punkty za występ, które zostały podsumowane w piątek podczas IV i ostatnich zawodów.
       Piątkowy turniej rozpoczął się uroczystą prezentacją uczestników i ich instruktorów. Następnie tancerze z poszczególnych szkół kolejno prezentowali się na parkiecie. Wszyscy uczestnicy zatańczyli walca angielskiego, walca wiedeńskiego, sambe, cha-che, jive, natomiast uczniowie z SP 6 i z SP 23 dodatkowo zaprezentowali tango. Uczniowie ze SP 23 przygotowali również niespodziankę. Po prezentacji turniejowej zatańczyli także choreografię do muzyki nowoczesnej, w kolorowych maskach na twarzach i perukach.
       Na turnieju nie zabrakło również pokazów w wykonaniu tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. W tańcach standardowych i latynoamerykańskich profesjonalnie zaprezentował się Damian Drozd i Monika Sokołowska, w kombinacji 6 tańców pięknie zatańczył Kamil Liber i Klaudia Kędzierska.
       Podczas turnieju trybuny wypełnili rodzice, dziadkowie, nauczyciele, którzy gorąco dopingowali swoje pociechy. Imprezę poprowadziła Edyta Beńko, a zmagania turniejowe oceniała trzyosobowa komisja sędziowska.
       Koniec turnieju był najbardziej emocjonujący, bowiem wówczas zostali wyłonieni najlepsi tancerze Elbląskiej Ligi Tańca.
       Wśród dziewcząt najwięcej punktów, we wszystkich czterech turniejach i tym samym pierwsze miejsce I zajęła Wiktoria Wojtasz z SP 4, II miejsce zdobyła Popławska Patrycja z SP 12, a III - Agnieszka Czarnota z SP 6.
       Wśród chłopców najlepszy okazał się Szymon Koczara z SP 4, II miejsce wywalczył Michał Turzyński z SP nr 6, a Mateusz Stępień z SP 23 i Dominik Wiącek z SP 6 zdobyli ex aequo miejsce III. Wszystkim finalistom organizatorzy wręczyli puchary, a każdy uczestnik otrzymał nagrodę i medal za udział w Elbląskiej Lidze Tańca.
       Instruktorzy byli bardzo zadowoleni ze swoich podopiecznych.
       - Przez te kilka miesięcy projektu, z dziećmi pracowało się bardzo dobrze, były grzeczne i skore do współpracy. Chętnie uczyły się nowych kroków i z czasem zajęcia spodobały im się tak bardzo, że nawet wyrazili chęć dalszej nauki tańca w Elbląskim Klubie Tańca " Jantar" - mówi Alicja Minkiewicz, instruktorka zwycięzców z SP 4. - Podczas każdego turnieju dzieci zmagały się z ogromną tremą, dzięki czemu uczyły się również tego, jak opanować stres. Mam nadzieję, że ich przygoda z tańcem nie zakończyła się wraz z zakończeniem Elbląskiej Ligi Tańca, lecz trwać będzie nadal.
       Organizatorzy zapewniają, że dzieci, będą mogły kontynuować naukę tańca. Specjalnie dla nich stworzona zostanie nowa grupa.
      

       Elbląska Liga Tańca realizowana jest w ramach projektu pn. "Tanecznym krokiem w przyszłość", który dofinansowany został ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.
Zyta Wrzos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama