UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PZM w ZZM, by administrować cmentarzami

Elbląg, PZM w ZZM, by administrować cmentarzami
(fot. MAD)

Radni zdecydowali o utworzeniu z dniem 1 stycznia 2008 roku zakładu budżetowego o nazwie Zarząd Zieleni Miejskiej w miejsce Przedsiębiorstwa Zieleni Miejskiej. Wśród jego zadań jest m.in. zarządzanie cmentarzami komunalnymi. Te sprawy prowadzi obecnie spółka prawa handlowego „Dębica”, dla której z końcem roku wygasa umowa na administrowanie cmentarzami komunalnymi.

W latach osiemdziesiątych elbląskimi cmentarzami komunalnymi zajmowało się Przedsiębiorstwo Dróg i Zieleni, z którego w roku 1990 wydzielono Przedsiębiorstwo Usług Pogrzebowych. Po siedmiu latach doszło do kolejnej zmiany. Ówczesne przepisy prawne pozwalały na przekształcenie przedsiębiorstwa komunalnego użyteczności publicznej w spółkę prawa handlowego. Tak powstała spółka „Dębica” złożona z pracowników zajmujących się wcześniej tymi sprawami. Urząd miasta podpisał wówczas ze spółką „Dębica” umowę na administrowanie cmentarzami komunalnymi na okres 10 lat. Z końcem tego roku ta umowa wygasa.
     Z początkiem nowego roku obowiązki administrowania cmentarzami komunalnymi od spółki „Dębica” przejmie Zarząd Zieleni Miejskiej (dotąd Przedsiębiorstwo Zieleni Miejskiej). W efekcie nastąpi rozdzielenie usług cmentarnych będących zadaniem gminy od usług pogrzebowych, na które na elbląskim rynku istnieje konkurencja.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • redMinkowe_sprawozdanie. .dla mnie to po1: kolejny krok wzmacniający magistratPower (nie szło przez 10lat wypracować zadawalającej umEl współpracy z 'Dębicą')? po2: pracownicy kier+pracownicyPZM 'przejdą' do ZZM, ale obowiązków będzie więcej, więc zapłacimy (podatnicy) więcej, a po3: słyszałem jeszcze o 'przejęciu obowiązków w zakresie zieleni gminnej i zadrzewiania'. .
 • ale bedzie porządek
 • A kto zadba o poniemiceki cmentarz na Bema? Przecież to nie tylko cmentarz, ale i zabytek!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anubis(2007-11-15)
 • Najprościej to wziąć sprawy w swoje ręce www.portel.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dariusz Babojć(2007-11-17)
Reklama