UWAGA!

PZM w ZZM, by administrować cmentarzami

Elbląg, PZM w ZZM, by administrować cmentarzami
(fot. MAD)

Radni zdecydowali o utworzeniu z dniem 1 stycznia 2008 roku zakładu budżetowego o nazwie Zarząd Zieleni Miejskiej w miejsce Przedsiębiorstwa Zieleni Miejskiej. Wśród jego zadań jest m.in. zarządzanie cmentarzami komunalnymi. Te sprawy prowadzi obecnie spółka prawa handlowego „Dębica”, dla której z końcem roku wygasa umowa na administrowanie cmentarzami komunalnymi.

W latach osiemdziesiątych elbląskimi cmentarzami komunalnymi zajmowało się Przedsiębiorstwo Dróg i Zieleni, z którego w roku 1990 wydzielono Przedsiębiorstwo Usług Pogrzebowych. Po siedmiu latach doszło do kolejnej zmiany. Ówczesne przepisy prawne pozwalały na przekształcenie przedsiębiorstwa komunalnego użyteczności publicznej w spółkę prawa handlowego. Tak powstała spółka „Dębica” złożona z pracowników zajmujących się wcześniej tymi sprawami. Urząd miasta podpisał wówczas ze spółką „Dębica” umowę na administrowanie cmentarzami komunalnymi na okres 10 lat. Z końcem tego roku ta umowa wygasa.
     Z początkiem nowego roku obowiązki administrowania cmentarzami komunalnymi od spółki „Dębica” przejmie Zarząd Zieleni Miejskiej (dotąd Przedsiębiorstwo Zieleni Miejskiej). W efekcie nastąpi rozdzielenie usług cmentarnych będących zadaniem gminy od usług pogrzebowych, na które na elbląskim rynku istnieje konkurencja.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • redMinkowe_sprawozdanie. .dla mnie to po1: kolejny krok wzmacniający magistratPower (nie szło przez 10lat wypracować zadawalającej umEl współpracy z 'Dębicą')? po2: pracownicy kier+pracownicyPZM 'przejdą' do ZZM, ale obowiązków będzie więcej, więc zapłacimy (podatnicy) więcej, a po3: słyszałem jeszcze o 'przejęciu obowiązków w zakresie zieleni gminnej i zadrzewiania'. .
 • ale bedzie porządek
 • A kto zadba o poniemiceki cmentarz na Bema? Przecież to nie tylko cmentarz, ale i zabytek!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anubis(2007-11-15)
 • Najprościej to wziąć sprawy w swoje ręce www.portel.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dariusz Babojć(2007-11-17)
Reklama