UWAGA!

Radni nie zgodzili się na sprzedaż koszar

 
Elbląg, Radni nie zgodzili się na sprzedaż koszar
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Nie dojdzie, przynajmniej na razie, do sprzedaży koszar przy ul. Lotniczej. Nie zgodzilła się na to Rada Miejska podczas czwartkowego posiedzenia. Prezydent chciał zgody radnych, by w przyszłości podzielić koszary na mniejsze działki i sprzedawać potencjalnym inwestorom. Jego pomysł poparli jedynie radni PiS i radny SLD Henryk Horbaczewski, przeciw byli pozostali radni SLD i wszyscy z PO. Od głosu wstrzymali się radni Komitetu Wyborców Witolda Wróblewskiego.

Dyskusja o sprzedaży koszar trwa od kwietnia. Ten ponad 16-hektarowy obszar ma być, według prezydenta Jerzego Wilka, magnesem przyciągającym do Elbląga inwestorów. Zdaniem prezydenta i radnych PiS, nie ma szans na to, by cały teren kupił jeden duży inwestor, dlatego potrzebny jest podział na mniejsze działki, bo na nie jest zainteresowanie. Inwestować chcą tutaj m.in. producent wiatrakowców czy Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna. - Zgoda na sprzedaż o niczym nie przesądza, daje tylko możliwość prowadzenia dalszych prac związanych z podziałem gruntów. Decyzję w sprawie sprzedaży każdej działki i tak radni będą głosować oddzielnie - przekonywał radnych tuż przed głosowaniem Paweł Fedorczyk z PiS.
       By uchwała w sprawie sprzedaży koszar przeszła, zabrakło jednego głosu. Za zgodą na sprzedaż głosowało 11 radnych, w tym wszyscy z PiS i Henryk Horbaczewski z SLD. Przeciw byli pozostali radni SLD i wszyscy z PO. Od głosu wstrzymało się dwóch radnych z Komitetu Wyborców Witolda Wróblewskiego, jeden radny z tego ostatniego klubu nie był obecny na głosowaniu.
      
       Zobacz materiał Telewizji Elbląskiej.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Radni, którzy głosowali przeciwko sprzedaży terenów inwestycyjnych - mimo iż prezydent informował o trzech firmach, które chcą wejść na Lotniczą - działali na szkodę miasta i mieszkańców. Chyba, że zdaniem radnych PO i SLD poziom bezrobocia w Elblągu jest niski i nowych inwestorów nam nie potrzeba. To jest skandal!!!!!
 • NIgdy więcej nie zagłosuję na PO, a z SLD wyleczyłem się już dawno. Porażka. Toczą wojenki partyjne z prezydentem, a miasto na tym traci. A gdzie szumne zapowiedzi działania na rzecz miasta ponad podziałami? Hańba panowie i panie.
 • Uwaga na podstępki Wilka, Podobnie w Elsinie było. Rada się miała zgodzić na wysprzedawanie majątku przy nacisku prezesa a potem winą obarczał członków spółdzielni
 • Ci sami radni - PO i SLD - za Nowaczyka głosowali za kupnem koszar przy Lotniczej. Teraz w ich mniemaniu najlepiej będzie, jak te pustostany będą stały aż się rozsypią lub je rozkradną. To jest przedsiębiorczość według PO-SLD. Nie wiem, śmiać się czy płakać z naszych elyt
 • A co rada miała do Elsinu? Wróć andrei na drzewo
 • głupota radnych PO i SLD jest przerażająca, chyba że to strach przed wolną sprzedażą i chłopcy nic nie ukręcą dla siebie ponieważ aktualnie są odstawieni od koryta.
 • to jest działanie na szkodę mieszkańców, brak wpływów z podatku od nieruchomości, brak miejsc pracy, ponoszenie kosztów ochrony, jak ci Panowie z PO i SLD widzą rozwój miasta i dbanie o inwestorów skoro są tak tępi że nie rozumieją podstawowych zasad biznesu, już Nowaczyk zachęcał tak firmy, że inwestowaly w końcu na Kaszubach.
 • Szybko, panie Wilk, to się pchły łapie.
 • Komu Wilk obiecał szybką sprzedaż koszarów kto za tym stoi?
 • na lotniczej powiinni pobudować mieszkania dla wynajmujących, którzy płacą za wynajem. jesteśmy na marginesie w naszym mieście. robimy listę wynajmujących oraz popierających inicjatywę !!! jest nas już 150 osób. damy to na forum rady miejskiej. dlaczego rada miejska nie może ustalić czegoś w tej kwestii ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  BZDOMNIZELBLĄGA(2014-06-26)
 • spoko ja też wynajmuję chatę, płacę 1000 zł, a w zbk powiedzieli, że mam zamieszkać z rodzicami, ja mam już 30 lat, pracuj, ale na zlecenie. gdzie można wpisać się na tą listę. dajcie znać pozdrowionka
 • Jestem sam, dlaczego muszę wynajmować. Znam takich co mają dzieci i wynajmują, a przecież lepiej jakby płacili 300 zł do zbk, a nie 900.Ja płacę 850 za piece. Bank nie da mi pożyczki, hehhehehe, śmiali się ze mnie, że musiałbym zarabiać 5000 zł, hhehe, jasne, jako budowlaniec. Śmiech na sali, ale jak tu żyć, panowie radni-zaradni, mam dziewczynę ona nie chce iść na wynajem. Jak tu budować rodzinę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  romciopaluch(2014-06-26)
Reklama