UWAGA!

Radomska otwarta, most z ograniczeniami

 Elbląg, Radomska otwarta, most z ograniczeniami
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

W czwartek zakończył się remont odcinka ul. Radomskiej, kierowcy mogą już tamtędy dojechać na obwodnicę Elbląga. Tędy również zostanie skierowany ruch ciężarówek o masie całkowitej powyżej 30 ton, bo od poniedziałku będzie dla nich zamknięty do odwołania most kardynała Wyszyńskiego.

O wprowadzeniu ograniczeń dla ciężarówek na moście Wyszyńskiego pisaliśmy kilka dni temu. Miały być wprowadzone za kilka tygodni, ale termin został przyspieszony, bo drogowcom wcześniej udało się zakończyć remont odcinka ul. Radomskiej, co ma duże znaczenie dla nowej organizacji ruchu w tym rejonie miasta.

- Departament Zarząd Dróg UM informuje, że dziś, 13 lipca, w godzinach przedpołudniowych przywrócony zostanie dla ruchu pieszych i pojazdów wyremontowany odcinek ulicy Radomskiej. Otwarcie ul. Radomskiej oznacza jednocześnie wprowadzenie od najbliższego poniedziałku – 17 lipca – ograniczenia wjazdu na most Wyszyńskiego dla pojazdów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 30 ton – taki komunikat otrzymaliśmy z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Znaki z nową organizacją ruchu dla ciężarówek są już rozmieszczone na ulicach, zostaną odsłonięte w najbliższy poniedziałek w godzinach porannych. Trasa objazdu na pojazdów o masie całkowitej powyżej 30 t z drogi krajowej nr 22 i drogi ekspresowej S7 będzie wiodła przez: ul. Warszawską, Stawidłową, Radomską, Trasę Unii Europejskiej i drogę wojewódzką nr 503 do centrum. A w drugim kierunku: z Al. Tysiąclecia przez drogę wojewódzką nr 503 do ronda Solidarności, Trasą Unii Europejskiej, Radomską, Stawidłową, Warszawską w kierunku drogi krajowej nr 22 drogi i drogi ekspresowej S7. Projekt organizacji ruchu został zaopiniowany przez policję.

  Elbląg, Kierowcy już mogą korzystać z przejazdu ul. Radomską
Kierowcy już mogą korzystać z przejazdu ul. Radomską (fot. Mikołaj Sobczak)

- Powyższy objazd będzie funkcjonował minimum kilkanaście miesięcy, tj. do czasu pozyskania dokumentacji na przebudowę mostu Wyszyńskiego, a następnie wyłonienie w przetargu wykonawcy robót mostowych. Prosimy kierowców pojazdów ciężarowych powyżej 30 ton o zwracanie uwagi na znaki dotyczące zakazu i tablice informujące o kierunku wprowadzonego objazdu! Przepraszamy za utrudnienia – informuje departament Zarząd Dróg.

Wprowadzenie zakazu ruchu dla ciężarówek o masie powyżej 30 ton na moście Wyszyńskiego jest spowodowane złym stanem technicznym elementów konstrukcji. Jej remont władze miasta zaplanowały w latach 2023-2025, obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

oprsc. RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama