UWAGA!

Ratusz chce sprzedać ten budynek

 Elbląg, Ratusz chce sprzedać ten budynek
(fot. Anna Dembińska)

Miasto chce sprzedać budynek przy ul. Pułaskiego 2, w którym do 30 listopada ubiegłego roku swoją siedzibę miało jedno z elbląskich stowarzyszeń. Cena wywoławcza nieruchomości to 1,2 mln złotych.

Budynek przy ul. Pułaskiego 2 ma 387 m kw. powierzchni użytkowej, wymaga przeprowadzenia gruntownego remontu, w tym wymiany okien i drzwi, naprawy dachu, elewacji, podłóg, usunięcia zawilgocenia w budynku czy wymiany instalacji elektrycznej.

„Nieruchomość do 30 listopada 2021 r. wykorzystywana była na potrzeby Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych ,,Sprawniejsi”. Nieruchomość ogrodzona, położona w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i wielorodzinnej oraz komercyjnej. Teren nieruchomości w części utwardzony, nawierzchnią betonową – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

Przetarg odbędzie się 9 stycznia w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Cena wywoławcza to 1 mln 260 tys. zł, w tym wartość gruntu o powierzchni 1,2 tys. m kw. to ponad 370 tys. zł, a wartość budynku – 885 tys. zł.

Budynek, który powstał w 1932 roku, znajduje się na obszarze, który nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

 

 

oprac. red.

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama