UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Razem cieplej

 
Elbląg, Prezes EPEC Łukasz Piśkiewicz: - Chcemy walczyć o klientów
Prezes EPEC Łukasz Piśkiewicz: - Chcemy walczyć o klientów (fot. WS)

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o chce być konkurencyjne, chce pozyskiwać nowych odbiorców. Wdraża więc nowe technologie, przekonuje klientów o korzyściach płynących ze współpracy, stawia na ocieplenie swojego wizerunku. – Koniec z negatywnymi skojarzeniami takimi, jak wysokie rachunki i żeliwne kaloryfery – zapowiada Łukasz Piśkiewicz, prezes EPEC. – Chcemy konkurować ceną, jakością, niezawodnością.

EPEC – elbląski dostawca ciepła ma być spółką nowoczesną, zarządzaną dynamicznie i ofensywnie nastawioną na pozyskiwanie nowych rynków zbytu.
       - Walczymy o klientów, o pozyskanie nowych odbiorców – mówi Łukasz Piśkiewicz, prezes spółki. – Wiąże się to ze zmianą wizerunku. Chcemy być postrzegani pozytywnie. Branża ciepłownicza w Polsce stara się wypromować markę, która będzie konkurencyjna dla innych stąd ogólnopolski Program Promocji Ciepła Systemowego – dodaje. – Do niego przystąpiła w kwietniu nasza spółka.
       Program zakłada kształtowanie pozytywnego wizerunku, wspomaganie popytu oraz wspieranie indywidualnych działań marketingowych firm, a także działań skierowanych do konsumentów ciepła.
       - Dla odbiorcy najważniejszym czynnikiem jest oczywiście cena – zauważa Łukasz Piśkiewicz. – Obecnie, po podwyżce cen gazu, my jesteśmy najtańsi – zapewnia prezes EPEC.
       Jednak gwarancji na to, że rachunki nie pójdą w górę prezes Piśkiewicz już nie daje. Tłumaczy, że głównym czynnikiem cenotwórczym jest paliwo, czyli węgiel i miał. Trudno powiedzieć, jak sytuacja będzie wyglądała w styczniu 2013 r. Ale…: - Chcemy zwiększyć popyt – zapowiada. – Im więcej ciepła będziemy sprzedawać, tym łatwiej będzie utrzymać ceny.
      
       Razem cieplej?
       Obecnie EPEC dociera do 73 proc. odbiorców w mieście. Chce powalczyć o pozostałe „białe plamy” na mapie Elbląga.
       - Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z dużymi odbiorcami, przedstawiamy swoją ofertę – zdradza Łukasz Piśkiewicz. –Największe pole do działania mamy we wspólnotach mieszkaniowych, ale chcemy także dbać o indywidualnych odbiorców.
       Przykładowy Kowalski, który mieszka w domku wolnostojącym musi jednak na własny koszt zainstalować swój węzeł ciepłowniczy. – Ale samo podłączenie do sieci jest na nasz koszt. Pomagamy, oferujemy całodobowy serwis techniczny – zapewnia prezes Piśkiewicz i przekonuje: - Gwarantujemy niezawodność, bezpieczeństwo, jakość.
       Są jednak takie miejsca, do których miejska sieć dociera z trudem lub wcale. Chodzi o peryferyjne dzielnice Elbląga. Przeszkodą jest ukształtowanie terenu – czasem ciepło ma „pod górkę”.
       - Tego typu trudności są np. w Dąbrowie – wskazuje prezes Piśkiewicz. – Póki co, przebijamy się po drugiej stronie ul. Fromborskiej, idziemy więc na obrzeża miasta.
      

 


       Ciepło pod kontrolą
       Aby być konkurencyjnym, trzeba inwestować. Oprogramowanie Termis Operation On-Line oraz Stacjonarny System Zdalnego Odczytu Ciepłomierzy – to nowości w Elbląskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej sp. z o.o. Systemy te mają za zadanie zwiększenie nadzoru nad sieciami ciepłowniczymi oraz umożliwienie mieszkańcom lepszej kontroli własnego zużycia ciepła. Tym samym zaś mogą spowodować większe oszczędności i dla spółki, i dla mieszkańców.
       - Optymalizator temperatury, analizując z kilkugodzinnym wyprzedzeniem prognozę temperatury zewnętrznej, a także bieżące parametry miejskiej sieci ciepłowniczej sugeruje dyspozytorowi dokonanie odpowiednio wcześniej zmiany nastawy temperatury zasilania w źródle ciepła – wyjaśnia Łukasz Piśkiewicz.
       Jeszcze w tym roku EPEC planuje zbudowanie na terenie miasta stacjonarnego systemu do radiowego zdalnego odczytu ciepłomierzy. System obejmowałby wszystkie budynki (780 - wszyscy odbiorcy indywidualni) przyłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej.
       - Mieszkańcy mieliby możliwość samodzielnego, stałego wglądu w aktualne dane o zużyciu ciepła – wskazuje prezes EPEC. – Dodatkowo nowy system pozwoli na wyeliminowanie konieczności wchodzenia do obiektów w celu dokonywania odczytu urządzenia pomiarowego, czyli nasi pracownicy nie musieliby chodzić od domu do domu i odczytywać liczniki ciepła.
       Trochę danych technicznych. Zasada funkcjonowania tego systemu oparta jest na komunikowaniu się kilku rodzajów urządzeń telemetrycznych. Podstawowe elementy systemu to: moduły radiowe (montowane w ciepłomierzach w węzłach odbiorców ciepła), routery odczytujące drogą radiową dane z ww. modułów radiowych. Montaż routerów jest przewidziany poza węzłami odbiorców, w bliskiej odległości opomiarowanych budynków. Prawdopodobnie znajdą się na słupach lamp oświetleniowych wzdłuż ulic, na których zlokalizowane są odczytywane obiekty. Koncentratory GSM będą odbierały informacje z routerów i przekazywały odczytane dane do serwera - systemu bilingowego. Planowana lokalizacja koncentratorów to budynki należące do EPEC.
       Wdrażanie systemu ma potrwać do końca 2012 r.
       - Stawiamy na komfort, bezpieczeństwo, ekonomikę, wygodę – zapewnia prezes Piśkiewicz.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • razem cieplej - traci pedastwem
 • w tej spółce od stycznia trwa PDO czyli Program Dobrowolnych Odejść o którym warto coś napisać w tym artykule
 • Poczytałem ten facet ma problemy z podstawami ciepłownictwa. Krytyka zełiwnych grzejników to brak wiedzi nt trendów. Informuję 80% produkcji polskiej jest eksportowana. Blaszaki są dla biedy taka jest opinia. Co do wysokich rachunków za Epec to jest po prostu fakt. Elblązanie przyłanczać się nie chcą. Nawet vice prezydent korzystać będzie z gazu aby płacić mniej i mieć max komfortu
 • wice będzie miał ciepło miejskie bo jest najtańsze, macie słabe info
 • Znam gościa osobiście. Na administracji publicznej to on się może trochę zna ale na energetyce cieplnej to w ogóle. Ciekawe po jakiej linii się dostał na to stanowisko. hahahaha. normalnie jaja sie dzieją.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ale jaja(2012-05-07)
 • Ciepło ciepołem, ale. .. przeoczyliscie. Wasza kochana Olimpia Elblag spadła do 2 ligi, haha :)
 • Fajny facet, młody i energiczny. .. takich trzeba! a nie zdziadziałego Prezesa jak drzewiej bywało :P
 • Całkiem sensowne posunięcia. Ciekawie się zapowiada. Już dawno w miejskich spółkach powinni znajdować się młodzi managerowie, a nie dziadkowie - znajomi byłego prezia miasta, byli wojskowi i ich rodziny na stołkach. Jeszcze w ZBK do końca trzeba wyczyścić ze starych układów.
 • po jakiej linii? po prezydenckiej; D
 • nastepny madrala
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mir1950(2012-05-08)
 • modernizacja kosztem odbiorcy, będze drożej, o wiele drożej, niestety. To jak z Nowym Programem ZADŁUŻENIOWUM/Mieszkaniowym-dla lokatora--ale drożej. Ciepły dach to luksus w Elblągu
 • a ilu ludzi na sumieniu ma pan prezes, ilu już straciło prace a ilu jeszcze straci ?, a jak sprawdza się nowa zabaweczka - nowy superbeb, ile etatów ona kosztowała ?, a co będzie z ceną po uruchomieniu nowego, ,ekologicznego" kociołka w Kogeneracji ?
Reklama