UWAGA!

Regionalny System Wspierania Innowacji (RSWI)

Regionalny System Wspierania Innowacji to projekt realizujący unijne cele wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw. W latach 2007-2013 Unia Europejska przeznaczy znaczne środki właśnie na wsparcie innowacyjności małych i średnich przedsiębiorstw.

Wspierana będzie także współpraca pomiędzy przedsiębiorcami tworzącymi tzw. inicjatywy klastrowe, które we współpracy z jednostkami badawczo-rozwojowymi realizować będą wspólnie wytyczone cele biznesowe. W osiąganiu tych celów pomocą ma służyć Regionalny System Wspierania Innowacji.
     Współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego projekt Regionalnego Systemu Wspierania Innowacji, działający w województwie warmińsko-mazurskim od 2006 r., powstał na mocy porozumienia pomiędzy regionalnymi i lokalnymi władzami samorządowymi a Warmińsko-Mazurską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie. Jest to sieć dwudziestu jeden Powiatowych Punktów Kontaktowych, w których przedsiębiorstwa mikro, małe i średnie otrzymują bezpłatną pomoc informacyjno-doradczą w zakresie m.in. sposobów pozyskiwania unijnych środków finansowych na działalność innowacyjną.
     Sieć RSWI jest także organizatorem bezpłatnych szkoleń, konferencji, spotkań informacyjnych, które mają przygotować lokalne firmy do efektywnego pozyskiwania unijnych środków przeznaczonych na innowacje czy tworzenie np. lokalnych inicjatyw klastrowych.
     W Elblągu Powiatowy Punkt Kontaktowy sieci RSWI istnieje przy ul. Bema 54 w budynku Centrum Pracy i Pomocy. Z konsultantami PPK można się także kontaktować telefoniczne (0-55) 235-95-63, lub drogą elektroniczną elblag_m@rswi-olsztyn.pl i elblag_p@rswi-olsztyn.pl.
     - Wszelka pomoc informacyjno-doradcza świadczona przez konsultantów jest nieodpłatna - mówi Jerzy Fidura z PPK RSWI w Elblągu. - Bieżące informacje dotyczące problematyki związanej z unijnymi funduszami strukturalnymi, dotacjami dostępnymi z innych programów pomocowych oraz działaniami sieci RSWI na rzecz wsparcia innowacyjności lokalnych przedsiębiorstw będą także cyklicznie przedstawiane na naszych stronach internetowych oraz na stronie www.rswi-olsztyn.pl.
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama