UWAGA!

Remont biblioteki coraz bliżej

 Elbląg, Bibliotekę czeka remont, stare mury będą jak nowe
Bibliotekę czeka remont, stare mury będą jak nowe (fot. AD, arch. portEl)

Prawie 7 milionów złotych zaproponowała elbląska firma, która przystąpiła do przetargu na remont Biblioteki Elbląskiej i zmieściła się w oczekiwaniach finansowych ratusza. Można więc z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że, jeżeli w ofercie nie będzie błędów, to umowa na remont biblioteki zostanie podpisana.

Stare mury Biblioteki Elbląskiej wymagają remontu. Na ten cel udało się pozyskać środki zewnętrzne i Urząd Miejski mógł ogłosić przetarg na wykonanie prac. Urzędnicy wycenili ich koszt na 7,4 mln zł. Swoje oferty zdecydowały się złożyć dwie elbląskie firmy, ale to spółka Mytych zaproponowała lepszą cenę - prawie 7 mln zł. Ponadto na wykonane prace udzieli 84 miesięcy gwarancji oraz zatrudni 3 osoby bezrobotne. Prace remontowe mają się zakończyć do 31 października 2019 roku.
       Zadanie obejmuje oczyszczenie murów (od strony północnej i południowej), wyremontowanie trzech podpór, wykonanie trzech nadproży nad wejściami. Wykonawca wymieni też ceramiczne pokrycie dachów, stolarkę okienną i drzwiową oraz wykona kanalizację deszczową, izolację przeciwwilgociową i przeciwwodną, instalację CCTV, sanitarną, elektryczną, teletechniczną i odgromową. W piwnicy powstanie także węzeł sanitarny. Dziedziniec biblioteki zostanie przebudowany, zakonserwowane zostaną pozostałości średniowiecznych murów. Ciekawostką jest zamontowanie iluminacji od strony północnej.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Z trzeba odzyskać od Szwecji ukradzione biblioteki póki jeszcze imigranci ich nie spalili!!!!!
 • A co z murami w koło galerii el. Kiedy te ruiny mury co stoją naprzeciwko żeglugi znikną.
 • Biblioteka w Elblągu jest permanentnie remontowana. Wygląda na to, że jest to dominanta wszelakiej pracy intelektualnej jej pracowników. To bardzo wygodna sytuacja dla Dyrekcji. Można spokojnie przeczekać czas przebudowy. .a lata. '' pracy" sumuje ZUS. Nie trzeba martwić się tymi wszystkimi księgami. Nie trzeba unikać pytań o nowości wydawnicze i inne podobne bzdety. Nastał czas błogiego spokoju.
 • A jakich nowości popirdułko ci potrzeba? Niedoczytana jesteś biedactwo to przyjdź i poproś o co ci chodzi a na pewno biblioteka tę książkę dla ciebie sprowadzi. Remontowanie zabytkowych obiektów jest powinnością i obowiązkiem każdego normalnie myślącego człowieka. O co ci chodzi sfrustrowane biedactwo???
 • Wiecznie remontuja biblioteke, muzeum czy swiatowid, pytam sie - kiedy zmodernizujecie stadion!!!!!! Normalni ludzie tez zyja w tym miescie!!!!!!
 • @stefanzzatorza - normalni nie chodzą na stadion
 • Pracownicy Biblioteki sprowadzą każdą nowość wydawniczą ?. To dopiero kosmiczny żart. Organizację Wesołych Zabaw i równie kabaretowych odpowiedzi - Dyrekcja opanowała perfekcyjnie !. Jest moc w tej prostej odpowiedzi.
 • Bidulka piszesz i piszesz ale jakiej książki ci potrzeba, konkretnie: autor, tytuł, rok wydania. Ludzie robią- źle, nie robią źle. Remontowana biblioteka a dlaczego nie stadion. Czego byście poza 500+ dla wszystkich, disco polo i piwa z biedronki chcieli????
 • Potęga wrodzonego intelektu - komentatorów z Biblioteki - jest w istocie porażająca. Czuć - oni są wnikliwymi analitykami wszelakich nowości.
 • To prawda mury w koło galerii el jeszcze trochę i się przrwroca lub zawala.
 • @anonim od komentarza zaczynającego się słowem "Bidulka" - jak będzie remont i biblioteka znowu będzie zamknięta na parę miesięcy to nie będzie nawet o co pytać. Niby są filie, ale tam nie ma nawet połowy tego, co w centrali. Zwłaszcza jeśli chodzi o literaturę naukową - bieda straszna, jak św. Ducha zamknięta. Dopiero co ją otworzyli i co, znów będą zamykać? Czeska komedia. ..
 • Czy projekt remontu przewiduje odbudowanie sygnaturki na dachu poszpitalnego kościoła św. Ducha? Nadal brakuje tam tego może nie najbardziej okazalego ale bardzo charakterystycznego elementu sylwetki jednego z najstarszych zabytków Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  BEZ SCIEM proszę(2018-01-25)
Reklama