UWAGA!

Remont drogi Pieniężno - Ząbki

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przyznał pieniądze na remont drogi wojewódzkiej z Pieniężna do Ząbek w powiecie braniewskim. Będzie to kosztowało blisko 5 milionów złotych.

Droga z Pieniężna do Ząbek wiosną i jesienią staje się nieprzejezdna, a mieszkańcy wiosek leżących przy niej słali do Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Olsztynie rozpaczliwe prośby o pomoc - informuje Gabinet Marszałka. - Sprawą zainteresował się marszałek Jacek Protas i Zarząd Województwa przyznał pieniądze na remont drogi.
     Mieszkańcy wsi Woźnik, Pełty, Pluty, Jeziorko i Zięby, leżących przy drodze z Pieniężna do Ząbek, znają 15 kilometrów drogi wojewódzkiej jako drogę przez mękę. Podczas wiosennych roztopów i po jesiennych, obfitych opadach dojazd dzieci i młodzieży do szkół był powodem niezliczonych interwencji mieszkańców.
     - Tego typu inwestycja przerasta możliwości powiatu, ale determinacja mieszkańców i samorządu dała pozytywny efekt - mówi starosta braniewski Leszek Dziąg.
     Zarząd Województwa postanowił przeznaczyć na remont drogi pieniądze z rezerwy budżetowej województwa na 2008 rok. Całkowity koszt remontu, którego zakończenie przewiduje się na koniec czerwca przyszłego roku, wyniesie około 5 milionów zł. W tym roku remont pochłonie blisko 3 miliony zł.
     Wojewódzki Zarząd Dróg w Olsztynie ogłosił dzisiaj (22 września) przetarg na remont 15 km drogi wojewódzkiej nr 512. Pod koniec października zostanie wyłoniony wykonawca, a ekipa remontowa przystąpi do pracy na początku listopada.
     Pomiędzy Pieniężnem a Ząbkami zostanie odnowiona nawierzchnia drogi, wyremontowane pobocza, odtworzone rowy przydrożne, wycięte zakrzaczenia i uschłe drzewa. Jak zapewnia Wojewódzki Zarząd Dróg, drzewa zdrowe pozostaną przy drodze nr 512. Wycince wiekowych drzew przydrożnych na Warmii i Mazurach sprzeciwiają się organizacje ekologiczne.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • w tej gminie to niektóre wioski nie mają wody z sieci miejskiej tylko z własnych, często poniemieckich studni ( a to XXi wiek)
 • A o kanalizacji to strach pomyśleć ( własna latryna)
 • Dlaczego na portalu nie ma wzmianki że oddano do przecudowną, przewspaniałą drogę S22 do Grzechotek zwaną drogą do nikąd. Przecież to dzieło po kolejnej zimie może sie rozpłynąć wraz z wiosennymi roztopami i nie bedzie już o czym sie rozpisywać. Czekam na cuda, Irlandio gdzie jesteś?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  axelxxl(2008-09-26)
 • Drogę przez mękę to przeszedłem czytając ten artykuł, po pierwsze nie ma msc. Ząbki przy tej drodze, msc. Woźnik naprawdę nazywa się Łoźnik, a Wojewódzki Zarząd Dróg w Olsztynie też innaczej, bo Zarząd Dróg Wojewódzkich (łatwo można sprawdzić np. w sieci). Między bajki można włożyć historie o nieprzejezdnej drodze po deszczach (może jeszcze konie się w błocie potopiły), ot typowa warmińska droga dziuro-asfaltowa, ostrożnie i z odpowiednią prędkością i można jechać.
 • Ja znam jeszcze jedna drogę przez mękę w gminie Pieniężno miedzy wsią Bornity a Henrykowem. Odległość ok 10 km a dziura na dziurze, jak w szwajcarskim serze. Teraz gdy jest to trasa częściej uczęszczana dzięki rozbudowie domków letniskowych nad jeziorem Taftowo, ktoś by mógł o tym pomyśleć, ale ta gmina to bida z nędzą i tak już chyba z 10 lat drobne łatanie dziur co parę lat i nic więcej. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bywalec gminy Pieniężno(2008-09-26)
 • Drogi asfaltowe przebiegające przez gminę Pieniężno to w 90 % drogi powiatowe i wojewódzkie, gminie nic do nich, bezsensowne są więc zarzuty wobec władz samorządu lokalnego. Widać, że osoby wypowiadające się na tym forum bardzo słabo znają Pieniężno albo nie chcą zauważyć ile się w tej gminie dzieje dobrego, jestem jej mieszkańcem i odczuwam to na na każdym kroku. Reszta gmin powiatu braniewskiego powinna braniewskiego powinna z Pieniężna brać przykład!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  karkołom(2008-09-29)
 • Dajcie wodę do gospodarstw i kanalizę
Reklama