UWAGA!

Remont skrzyżowania

Elbląg, Remont skrzyżowania

2 miliony 400 tysięcy zł - tyle kosztować będzie remont ulicy Brzeskiej i jednego z ważniejszych skrzyżowań w Elblągu znajdujących się w ciągu komunikacyjnym z nowo wybudowaną Trasą Unii Europejskiej.

Przebudowa skrzyżowania ulic Robotniczej, Brzeskiej i Piłsudskiego ma przede wszystkim usprawnić ruch i stworzyć jeden, główny ciąg komunikacyjny, prowadzący z drogi nr 7 poprzez most na osiedla Zawada i Nad Jarem. W pobliżu skrzyżowania znajduje się rynek i w dni targowe jest tam bardzo tłoczno. Nawierzchnie ulic dochodzących do skrzyżowania mają być naprawione, pojawią się tam ścieżki rowerowe, azyle dla pieszych, zatoki autobusowe, miejsca do parkowania oraz sygnalizacja świetlna. Inwestycja sfinansowana zostanie przede wszystkim z kasy miasta, ale trafią tam też pieniądze pochodzące z rezerwy celowej przyznanej przez ministra finansów. Remont zakończy się w przyszłym roku.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • W przyszłym roku? KPINA
 • ... zawsze znajdzie się ktoś komu coś nie pasuje ... Jeśli to kpina - to zrób to sam szybciej (!), jeśli nie potrafisz to siedź cicho! :-)
 • Rzeczywiscie, choc skrzyzownie jest dosc duze, to kiepsko sie tam jezdzi, zwlaszcza w dnie targowe. Mysle, ze jest to bardzo dobra inwestycja naszego miasta. Chce jeszcze dodac, ze po wyremontowanej i zmodernizowanej Bema jezdzi sie wspaniale. Oby jeszcze wiecej takich inwestycji!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  magnum(2003-07-30)
 • Chwała za to Prezydentowi Słoninie !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mieszzkaniec na trasie(2003-07-30)
 • Po ustawionych tam już nowych krawężnikach nie widać żeby poszerzono ul. Brzeską, przy zparkowanych po obu stronach samochodach (brak zakazu postoju) trudo już teraz przejechać, czyżby projektanci nie przywidywali wzrostu natężenia ruch w Elblągu, czy poprostu zabrakło zdrowego rozsądku jak na nowym moście gdzie rowerzysta hamuje ruch na całym pasie bo jest tak wąsko i przy jadących pojazdach z przeciwka nie można wyprzecić. Most i owszem piękna sprawa ale szerokość raczej na lata '60.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Franek(2003-07-30)
 • O Bożku Elbląskich drogowców i decydentów - napraw nam Robotniczą. Pliiiiiiiz.
 • Franek! Kiedyś w TV wypowiadali się magicy od dróg w trójmieście. Nie będą bydować tam nowych dróg, obwodnic i poszerzać istniejących, bo.... im więcej lepszych i szerszych traktów, tym więcej jeździ aut i tym więcej przesiada się na nie ludzi jeżdżących do tej pory transportem publicznym. Taka spirala absurdu. Straszne.
 • Teraz przynajmniej wiem dlaczego zamiast poszerzać drogi, obecnie się je zwykle zwęża. To jakiś absurd!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krzy_k(2003-07-30)
 • Znając wyczyny naszych elbląskich drogowców (plany modernizacji zatwierdza Prezydent) obawiam się, że będzie to kolejne spaprane skrzyżowanie. Ma rację Franek, całla modernizacja ograniczy się do naprawy nawierzchni i ustawieniu sygnalizacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2003-07-30)
 • Szanowna redakcjo! Podajcie wreszcie nazwiska tych debili którzy decyduja o zwężaniu ulic w Elblagu bo nie wiem komu wygarnać!!! Co to za idiotyczne argumenty, że jak węższa ulica to niby mniej samochodów i wolniej jeżdża!? To chyba dlatego w Polsce tak mało buduje się autostrad!?:(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Frustrat(2003-07-30)
 • Panowie, "infrastruktura" jest ważna, ale niestety w TYM miescie pracy nikomu NIE DA (no moze tym którzy "wygrali" przetarg na inwestycję). Ciekawe co nowego włodarze zafunduja nam z podatków...? Kolejny remont drogi? Mioasto na samych sklepach i remontach dróg nie przetrwa. Niestety :-(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Muchomor(2003-07-30)
 • zburzmy wszystkie drogi. wogole nie bedzie ruchu :-)))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  magnum(2003-07-30)
Reklama