UWAGA!

Restauracja w Ratuszu za droga?

 
Elbląg, Restauracja w Ratuszu za droga?
fot.arch.portEl

W podziemiach Ratusza Staromiejskiego ma powstać nowoczesna restauracja. Pod koniec ubiegłego roku Miasto ogłosiło przetarg na aranżację powierzchni 500 m kw. według pomysłu gdańskich projektantów. Niestety, zaproponowane przez wykonawców ceny były zbyt wysokie i procedura została unieważniona.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dostaw oraz robót budowlanych dla projektu pn.: „Odbudowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu: Wyposażenie – dodatkowe zespołu gastronomicznego – restauracji z zapleczem” na podstawie dokumentacji projektowej wykonanej przez firmę Area Projekt z siedzibą w Gdańsku. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013”. Na jego realizację przeznaczono ponad 1 mln 200 tys. zł. Niestety, firmy, które przystąpiły do przetargu wyceniły swoją usługę na więcej. W grudniu 2012 r. procedura została więc unieważniona. "W przedmiotowym postępowaniu złożono trzy oferty, a jedynym kryterium oceny ofert jest cena. Cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia" - tyle tytułem uzasadnienia.
       Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie ogłoszony nowy przetarg.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • wreszcie zaczynaja liczyc, a nie bez sensu pompowac kase, po co komu restauracja na starowce jak te co sa ledwo zipią i zamykaja sie fajne /kardamon/
 • fakt w Ratuszu powinno powstać coś co promuje Elbląg, jakieś info o starym Elblągu, jakieś stare zdjęcia, ciekawe osoby, może jakieś miejsce dla młodych ludzi chcących rozwijać swoje pasje, a nie knajpy, bo tego juz naprawdę dość na starówce, poza tym to po przeciwnej stronie są Anioły z którymi trudno konkurować
 • ciekawe jak wykazali opłacalność tego interesu w biznesplanie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ;::;;;;(2013-01-03)
 • gdyby urzędasy nie latali na dalekie wycieczki w klasie bussines to by starczyło.
 • prace dajcie
 • Tak wyglądaja komentarze elbląskich inernautów. Brawo
 • to nie można wynająć powierzchni i niech najemca wyremontuje wg uzgodnień z UM. Jak można remontować komuś knajpę?! We łbach się przewraca.
 • racja, najemca niech remontuje sam, bo kasę ma taką, że ho, ho
 • Kardamon to doskonały przykład jak UM i sąsiedzi mogą zatruć komuś życie, żeby dał sobie spokój i zamknął biznes. Nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, ale nie jeden zrobiłby tak samo. A gdzie cukiernia Sowa, a gdzie ledwo co otwarta kwiaciarnia, zaraz zamykają się kolejni. A panowie szlachta (po takich mój dziadek wsiadał na konia) będą remontować ko. .. .muś lokal. Turyści skarżą się na brak IT, brak atrakcji, a oni wymyślają kolejnego SUCHARA.
 • I jak ktoś pyta, czy miasta nie stać na przyspieszone wybory za 300tys. to niech sobie odpowie czy stać na sponsoring knajpy za 1mln 200 tys.
 • Kto zbiera podpisy na wyrzucenie tej bandy?
 • Prosty biznes. Wynajecie firmy za dużą kase do projektu, przetarg wygrany oficjalnie (ma wygrać ten a nie ten). Pieniążki pod stołem rozdzielone. Kasa za projekt wypłacona. Projekt nieopłacalny. Sprawa zamkięta i wszyscy zadowoleni. Czy CBA monitoruje sprawę ?
Reklama