UWAGA!

Robotnicza do remontu

Elbląg, Nawierzchnia ul. Robotniczej zostanie odnowiona. Jest na to prawie 1,7 mln zł
Nawierzchnia ul. Robotniczej zostanie odnowiona. Jest na to prawie 1,7 mln zł (fot. AD)

Kolejnych 171 km dróg powstanie dzięki Narodowemu Programowi Przebudowy Dróg Lokalnych w województwie warmińsko-mazurskim. Dzięki oszczędnościom przetargowym do listy 42 inwestycji zatwierdzonych przez MSWiA na ten rok udało się dorzucić dziewięć kolejnych. Dla nas najważniejszą z nich jest odnowa nawierzchni ulicy Robotniczej.

MSWiA zatwierdziło do realizacji 42 zadania z naszego regionu, jednak po przetargach okazało się, że po raz kolejny firmy budowlane wybudują drogi taniej niż powiaty i gminy szacowały. Zaoszczędzono prawie 11 mln złotych. Oszczędności „poprzetargowe” umożliwiły włączenie wojewodzie warmińsko-mazurskiemu do listy zadań dziewięciu kolejnych: pięciu zadań z puli powiatowej i czterech zadań z puli gminnej. Dzięki temu wyremontowanych zostanie dodatkowo prawie 20 km dróg.
       Elblążan najbardziej ucieszy fakt, że w tej puli odnowa nawierzchni ul. Robotniczej – jej odcinka o długości 1130 m. Jest na to prawie 1,7 mln zł.
       Dwa zadania finansowane z oszczędności w rejonie elbląskim to remont ul. 3-go Maja w Pasłęku (koszt – 1,2 mln zł) oraz przebudowa drogi gminnej w Płoskini (koszt – 386 tys. zł).
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A co z drogą Elbląg - Tolkmicko ?. Tam to już wcale nie idzie jeżdzić.
 • Swego czasu ubolewano, że nie starczyło pieniędzy na remont ul. Browarnej, a kiedy pojawiły się środki, znów znów o niej zapomniano. Ponieważ jestem zmuszona przemierzać pieszo wspomnianej ulicy, więc moje obserwacje co do jej tragicznego stanu są autentyczne. Podczas deszczowej pogody nie wiadomo, gdzie się skryć przed rozchlapywaną wodą z dziur w jezdni, nie mówiąc o niedogodnościach wędrówki po "chodniku"?!
 • Są plany remontu ulicy Browarnej. Tylko wymaga to większego wysiłku, bo miasto musi znaleźć lokale zastępcze dla mieszkańców bloków przy ulicy browarnej, bo mają one być zburzone i ma być puszczona druga nitka jezdni. Poza tym ulica Browarna jest drogą wojewódzką (chyba 503) i tu już miasto też za bardzo samo nie może szaleć, bez zgody sejmiku.
 • Ul. Browarna i dalej przez Mazurską na Tolkmicko to ta sama słynna droga krajowa nr 503,o której już tyle mówiono i pisano. Decyzją Urzędu Marszałkowskiego jej remont jest przesuwany od kilku lat. Teraz ma być bodaj w 2011 lub 12.Niestety zgodnie, ani miasto ani powiat nie mogą na własną rękę zrobić remontu, bo nie są właścielami drogi. Z tego co pamiętam, miasto ma gotową dokumentację na jej odcinek w mieście od 3 czy 4 lat. Ale na razie lipa.
 • A moim zdaniem nareście ktoś podjoł prawidłową decyzję jesli chodzi o ulicę Robotniczą tak się składa że jestem jej mieszkanką i wiem co się dzieje proszę zobaczyć jakie dziury są przy kościele, przy szkole i markecie a już nie wszpomina się o stanie jezdni w kierunku oss. Zawada nareście
 • szkoda, że Browarna poszła do lamusa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bozydar(2010-04-21)
 • Bogu dzięki wkońcu Robotniczą zrobią!! Chodnik jest tragiczny, można nogi połamaić!!
 • Robotnicza ma prawie 3 km długości. Praktycznie cała nadaje się do remontu (wyjątek to remontowany jakiś czas temu odcinek w okolicach skrzyżowania z Brzeską). Wyremontowane ma być trochę ponad 1 km - ciekawe, który odcinek wybrali.
 • Sądząc po długości to będzie odcinek Browarna - Okrzei. Oby "dzięki oszczędnościom przetargowym" drogi wytrzymały dłużej niż 2-4 lata. Niestety cena często ma wpływ na jakość.
 • A co z ul. Browarną, ona nie nadaje się do jazdy. Kto zapłaci za remon zniszczonych zawieszeń w samochodach, myślę sobie że może Słonina.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Kosmider(2010-04-22)
 • Co to za modernizacja skoro nie zrobią całej Robotniczej?? Czy taniej jest robić 3 modernizacje po 1km czy od razu pociągnąć cała długość? Odcinek Brzeska - Wiejska to tragedia. Nie da się przejechać normalnie przez tory tramwajowe przy dawnej SP5.Slalomem omija się pod górkę wystające studzienki i dziury. Będzie podobnie jak z ulicą Wiejską. Pożałowali 30 metrów nowej nawierzchni na Węgrowskiej do skrzyżowania z Płk Dąbka, gdzie jest mega dół, w którym po deszczu zbiera się woda, a ludzie boją się iśc chodnikiem żeby ich auto nie zmoczyło. Asfalt w tym miejscu przypomina fale morskie. Kto zatwierdza takie projekty ja się pytam i gdzie tu oszczędność?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  teaspoon(2010-04-22)
Reklama