UWAGA!

Rok rozkopanych ulic

 
Elbląg, Rok rozkopanych ulic
fot. AD

W Elblągu 2013 rok będzie kolejnym rokiem remontów głównych ulic w mieście, ale im bliżej końca roku, tym bardziej powinniśmy odczuwać dobre efekty tych remontów. Najwięcej pieniędzy przeznaczonych na inwestycje pochłonie przebudowa drogi wojewódzkiej nr 503 w granicach miasta.

Pierwszy etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 503, obejmujący ciąg ulic od Placu Słowiańskiego do ul. Obrońców Pokoju, ma kosztować łącznie ponad 105 mln zł. Tegoroczne prace pochłoną 41,8 mln zł, w tym 24,5 mln zł to środki Unii Europejskiej, reszta pochodzi z budżetu miasta. Zakończenie tego etapu inwestycji nastąpi w 2014 r., ale już w tym roku mają być oddawane kolejne gotowe odcinki.
       Druga duża inwestycja drogowa to trwająca od 2007 r. przebudowa drogi wojewódzkiej nr 504. W sumie ma kosztować prawie 14,3 mln zł. W tym roku ukończona zostanie ul. 12 Lutego oraz przebudowane będzie skrzyżowanie ulic Królewieckiej i Nowowiejskiej, wszystko kosztem 6,4 mln zł z budżetu miasta. Cała inwestycja zostanie zakończona w 2014 r.
       Z mniejszych inwestycji drogowych w tegorocznym budżecie zapisano 200 tys. zł na odbudowę placu w rejonie skrzyżowania ul. Łódzkiej i Kieleckiej na Zatorzu – potrwa jeszcze w 2014 r. i ma kosztować 450 tys. zł.
       Do 2014 r. potrwa również przebudowa odcinka ulicy Saperów. Ma kosztować łącznie 1 mln zł, w tym roku 200 tys. zł.
       Budowa ul. Wschodniej-bis w tym roku ma kosztować 4,5 mln zł, w tym 2,47 mln zł z UE. Łącznie pochłonie 7,5 mln zł, a jej zakończenie planowane jest w 2014 r.
       Zbudowana zostanie również droga do planowanego w rejonie kąpieliska miejskiego aquaparku. Łączny koszt to 856 tys. zł, w tym 434 tys. zł z UE. W tym roku inwestycja ma być zakończona.
       Odbudowane zostaną najbardziej zniszczone odcinki ulic Asnyka, Bażyńskiego i Kopernika. Łączny koszt tych robót to 850 tys. zł, ich zakończenie w tym roku, z budżetu przeznaczono na to 450 tys. zł.
       Dodatkowo 2,5 mln zł miasto przeznaczy na odbudowę zniszczonych nawierzchni ulic.
       Jeśli chodzi o oświetlenie, najwięcej ma kosztować oświetlenie dzielnicy Zatorze. Inwestycja ma być zakończona w 2014 r., jej łączny koszt to 2,3 mln zł. W tym roku miasto przeznaczy na to 420 tys. zł.
       W tym roku zostanie ukończona budowa oświetlenia ulicy Fromborskiej. W tegorocznym budżecie zapisano na to 280 tys. zł, a łączny koszt wyniesie 591 tys. zł.
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ta jasne, a im bliżej oddania odcinków tym więcej komunikatów o opóźnieniach na następne lata jak to ze wszystim w tym mieście
 • wlasnie sie dowiedzialam, ze wyjezdzam z tego chorego miasta -pozdrawiam wszystkich, ktorzy zostaja!!!
 • no coz widze, ze prawie wszystko zostanie zakonczone w 2014,
 • Ja tam sie ciesze ze sie duzo remontuje, przeciez mozna to przebolec, a pozniej bedziemy mieli ladne nowe drogi i to jest najwazniejsze moim zdaniem.
 • Do tej wyjezdzajacej: A dlaczego chorego miasta? Chorego bo remontowanego?? A co wolisz dziury w jezdniach???
 • Nie ma co narzekać
 • Jest na co narzekać. Nikt nie buduje przejść dla pieszych nad ulicami. Tworzy się korki i światła zamiast kładek i tuneli czy nasypów dla chodników. Miały być przejścia podziemne. .. nie ma. Takie inwestycja niczego nie załatwią no może poza nawierzchnią ulic ale i to dobre. Organizacja pod psem - na 12 lutego latem wolne soboty a na budowie czasem było kilku pracowników. .. Radni do bani i Nowaczyk też, ,, ,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2013-01-03)
 • Jest czas rozkopów, to fakt. Jest bałagan - też prawda, ale pomyślcie tylko, jak to będzie funkcjonować, kiedy wszystko zostanie skończone? Wtedy będzie ok? Ale przecież ponarzekać trzeba, bo taka jest nasza polska mentalność. ..
 • Osoby, które są spostrzegawcze widzą jak szanują pracę budowlańcy naszych dróg. Ręce opadają na widok tych fachowców i ich przełożonych bo i oni również ponoszą winę za takie tempo prac. Zapewniam wszystkich, że przy takim podejściu do pracy za granicą owi fachowcy zostaliby wykopani z wielkim hukiem. Jeden wielki wstyd i pomsta do nieba oraz całkowite lekceważenie mieszkańców naszego miasta. Nawet najcierpliwsi przy takim podejściu do prac stracą cierpliwość i wiarę w szybki koniec owej inwestycji. Nasuwa się zatem pytanie czy włodarzom miasta nie przeszkadza takie tempo i za co biorą pieniądze z naszych podatków. Wszystko zostanie zweryfikowane przy urnach wyborczych, które zbliżają się wielkimi krokami.
 • 2 lata potrwa przebudowa odcinka ulicy Saperów, a mozna prosić PD o wiecej informacji, takze o Wschodniej
 • Pewnie, że fajnie. Gorzej jeśli nie będzie czym i za co jeździć po tych nowych drogach.
 • Głodnemu pewnie będzie obojętne czy po równej czy dziurawej idzie drodze w poszukiwaniu jedzenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  trolll(2013-01-03)
Reklama