UWAGA!

Rozbudowa elbląskich „Ogrodów” rusza w lutym

 
Elbląg, Tak będzie wyglądało CH Ogrody
Tak będzie wyglądało CH Ogrody

Firma PORR Polska będzie wykonawcą 1. etapu rozbudowy Centrum Handlowego „Ogrody”, którego inwestorem jest CBRE Global Investors. Prace rozpoczną się już 1 lutego i będą trwały do końca kwietnia br. Centrum pozostaje otwarte dla Klientów. „Ogrody” po zakończeniu rozbudowy powiększą się ponad dwukrotnie – do ok. 40 000 mkw.

Pierwszy etap projektu będzie polegał na modernizacji części dotychczasowej bryły centrum. Będzie to w dużej mierze przygotowanie nowego, większego lokalu dla sklepu RTV Euro AGD, który pozostaje czynny w dotychczasowej lokalizacji. Do czasu rozpoczęcia kolejnego etapu rozbudowy inwestor nie przewiduje znaczących utrudnień dla Klientów „Ogrodów”, w tym zmian w liczbie i dostępności miejsc parkingowych oraz komunikacji wewnątrz centrum.
       „Ogrody” to jeden z pierwszych w naszym kraju projektów wykorzystania potencjału i podnoszenia wartości centrów handlowych pierwszej generacji poprzez ich przekształcanie w nowoczesne i wielofunkcyjne obiekty. Taka tendencja od dłuższego czasu jest widoczna na światowych rynkach. Działania remodellingowe wiążą się m.in. z umożliwieniem debiutu znanym markom sieciowym na elbląskim rynku, czego, jak pokazują badania rynkowe przeprowadzone na zlecenie inwestora, mieszkańcy tego miasta oczekują. Rozbudowa i modernizacja „Ogrodów” do standardu nowoczesnego obiektu wielofunkcyjnego to również przekształcenie go w centrum pobytowe, co wiąże się m.in. z wzbogaceniem oferty rozrywkowej, np. poprzez otwarcie wielosalowego kina.
       Obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem najemców i jest już w ponad połowie wynajęty. Prowadzone są rozmowy ze wszystkimi wiodącymi na rynku markami. W nowych „Ogrodach” znajdą się między innymi Carrefour, salony marek należących do grupy LPP, New Yorker, RTV Euro AGD, Deichmann, Rossmann czy Orsay, a także multipleks oraz liczne restauracje i kawiarnie.
       Powierzchnia najmu zmodernizowanych i powiększonych „Ogrodów” wyniesie ok. 40 000 mkw. Na dwóch poziomach zostanie zlokalizowanych ponad 130 sklepów i punktów usługowych, czyli o 75 więcej niż dzisiaj. Obecny otwarty parking naziemny zostanie zabudowany i zastąpiony parkingiem 3-poziomowym na ok. 1000 miejsc.
       Inwestorem projektu jest spółka CBRE Global Investors, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe. Komercjalizację wspiera także CBRE. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA.
       „Ogrody” w liczbach
       Przed rozbudową:
       17 500 mkw. powierzchni najmu (w tym Carrefour)
       jednopoziomowe centrum handlowe
       55 lokali handlowych i usługowych
       901 miejsc parkingowych
       otwarcie: 2002 r.
       Po rozbudowie:
       ok. 40 000 mkw. powierzchni najmu (w tym Carrefour)
       dwupoziomowe centrum handlowe, parking podziemny i naziemny
       130 lokali handlowych i usługowych
       kino wielosalowe
       ok. 1000 miejsc parkingowych na 3 poziomach
       Otwarcie zaplanowano na 2014 r.
      
informacja prasowa nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • rzondam kejefsi !!!!!1111
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  oleksy(2013-01-21)
 • Nie to żebym narzekał bądź marudził, ale ten projekt przypomina mi nieco PORTO 55,a co nam 2 identyczne centra handlowe. ..
 • a ja poproszę jakiś dobry market budowlany
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  joko102(2013-01-21)
 • Niebywałe ile rozgłos o referendum może uczynić. Wygląda to tak jakby panicznie bali się odwołania i za wszelką cene próbują wykazać ile robią. Lecz czy to wszystko nie za późno?
 • Porto-55 też miało ładnie wyglądać. I nawet rozpoczęli inwestycje. Dziś mamy kostkę brukową na Nowowiejskiej i trawnik zamiast galerii. Tej władzy już nie wierze i dziękuję, ale jestem za referendum
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  3 x za referendum(2013-01-21)
 • Myślę, że nazwa C. H. Ogrody jest niewłaściwa. Większość ludzi z mojego otoczenie i tak mówi: idę do Kierfura. Proponuje nazwę C. H. Kierfur. Kto za like, to przeciw - komentarz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kikolina(2013-01-21)
 • O Buka będzie, dzieci po muminkach już nie wejdą :-)
 • ja rzondom dymisji kerfura i referendum
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  aha no dobra dobra(2013-01-21)
 • tak się zarzyna lokalny biznes. .. niech żyje era bezmózgich korporacji wysysających miejscowe bogactwo gdzieś do rajów podatkowych. .. :/ - i co, że "fajnie" wygląda? Będziecie tego żałować po latach, kiedy zorientujecie się, że w mieście nie ma już żadnej innej pracy. .. podobnie jak ludzie po latach obudzili się na zachodzie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ex-Wyborca(2013-01-21)
 • Po jaki chu. .. ., się pytam ?
 • Wielki wysysacz kasy Elblążan się rozbudowuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Czytelnik_MOBI_47760(2013-01-21)
 • O jakim lokalnym biznesie piszesz Osobo wyżej? Ubrania? A gdzie kupisz coś na tyłek od elbląskich firm? Nie mamy tutaj żadnej dobrej firmy szyjącej ubrania. Rtv agd było, kino może jest, ale przyda sie i kolejne. Chyba, że chodzi ci o tych co sprzedają ciuchy na elzamie, gildii, czy rynku (te same, wszędzie, tylko cena bywa różna) a to wszystko to chińszczyzna. A pisanie, że taka praca to żadna, no sorryy. Lepiej pracować za te 1000-2000 niż siedzieć w domu na 4 literach i nie mieć żadnej zł. Ci którzy będą tam pracować mogą chociaż troche zmniejszyć bezrobocie, podnieść standard w rodzinie. Oni sami będą kupować różne produkty i usługi, co przyczyni się do wzrostu gospodarczego.
Reklama