UWAGA!

Ruszyła budowa Elmeatu

Ruszyła budowa nowej siedziby elbląskich zakładów mięsnych, a w listopadzie zarząd Elmeatu planuje emisję akcji.

Firma, która w obchodzi 109 rocznicę istnienia, w ramach dostosowania się do unijnych norm musi przeprowadzić gruntowny remont pomieszczeń i sprzętu. Jak mówią szefowie zakładu, czas na modernizację mija 31 grudnia.
     Pieniądze na nowy zakład - 10 milionów złotych - miały pochodzić ze sprzedaży atrakcyjnie położonej działki przy ul. Żeromskiego francuskiej sieci supermarketów Leclerc. Transakcja, którą zawarto na początku roku, ma jednak charakter wiązany - pieniądze trafią na konto firmy w zamian za korektę miejscowego planu zagospodarowaniu miasta i wpisanie w miejsce zakładów mięsnych centrum handlowego. Elbląscy radni zmiany planu wciąż jeszcze nie zatwierdzili (zgodnie z procedurami ma się to odbyć dopiero na przełomie roku) i zarząd spółki stanął o obliczu ogłoszenia upadłości firmy.
     Jak zapewnia zarząd Elmeatu, zakład znalazł rozwiązanie problemu.
     - Doszliśmy do porozumienia z wykonawcą nowego zakładu, firmą Pelbud z Iławy - mówi prezes Andrzej Kłyk - że wejdzie ona na teren budowy. Pieniądze, zanim otrzymamy je od Leclerca, chcemy uzyskać ze sprzedaży akcji. Wycofaliśmy także z elbląskiego sądu gospodarczego wniosek o ogłoszenie upadłości.
     Emisją akcji zajmie się jedno z elbląskich biur maklerskich. Ma ich być kilkadziesiąt tysięcy (prezes nie chce jeszcze podawać dokładnej liczby). Jedna ma kosztować 2,21 zł, ale nie trafią one w ręce drobnych inwestorów. Prezes Kłyk mówi, że Elmeat czeka na inwestora strategicznego.
     Sprzedaż akcji ma się rozpocząć w listopadzie.
     Nowa siedziba zakładów mięsnych - przy ul. Mazurskiej - ma być gotowa na przełomie marca i kwietnia 2002 roku.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A gdzie wypłaty dla pracowników..?
 • wypłaty jakie wypłaty my Borowscy mamy w d....pracowników i wypłaty zdychajcie z głodu niech krew leje sie po ulucach my wyrośniemy na waszych grzbietach robole
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prezes(2001-10-24)
 • sprzedacie wszystko na wolstreet i jeszcze zabraknie ja z mety daję 5 zybli za te wasze zgniłe kiełbasy hossa na giełdzie zapewniła plajte lepszym od was teraz przy bessie ciekawie będzie oglądać jak głąby po marketingach i zarządzaniach marzą o giełdzie jedząć białą i kartoflaka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  makler(2001-10-24)
 • tak tak kaktusy też rosną
 • czy wszystkie wnioski o upadłośc zakładów mięsnych zostały już wycofane /było ich więcej niż jeden złożony przez zarząd /?
 • Czytając wasze komentarze , widzę dlaczego nikt w Polsce nie chce inwestować! Jeśli ma zatrudnić takich prymitywów to jak może wykonać sumiennie swą pracę pracownik polski? Tak naprawde trzeba jeszcze głodu żeby niektórzy zaczęli szanować pracę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  patriota(2001-10-26)
 • Coś chyba nie bardzo tym patriotą jesteś i nie do końca zdajesz sobie sparwę z tego co mówisz. Parcowałeś(łaś) w tej firmie..? Jeżeli nie to może nie zabieraj głosu na niektóre tematy. Mnie to okropnie wkurza i potrafię zrozumieć złość i rozżalenie tych ludzi.
 • co jest grane a co może żeżnik musi mieć studia wyższe jak nie płacą kosy a każą pracować to chyba jest niewolnictwo czy coś takiego
 • 30% bezrobocia 30% bezrobocia 30% bezrobocia 30% bezrobocia 30% bezrobocia 30% bezrobocia to wina słoninywina słoniny wina słoniny wina słoniny
 • Zadaniem przedsiębiorstwa jest wypracowywać zysk, a nie zatrudniać pracowników. Jeśli można by to robić bez zatrudnienia, to tak byłoby. To jest konkurencja, a pracownik jest najwyższym i najbardziej kłopotliwym składnikiem kosztów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lucjusz(2001-10-29)
 • ale jak już zatrudni to czasem wypada chyba zapłacić
 • U NAS W Elblągu NIE BĘDZIE POLSKICH HIPERMARKETÓW .POGODZĄ NAS WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU ,POZBAWIAJĄC PRACY ,ZACHODNI KUPCY I HANDLOWCY KTÓRZY PROFESJONALNIE I UMIEJĘTNIE WYWIOZĄ DO NIEMIEC I HOLANDJI RESZTKI TEGO CO JESZCZE ZOSTAŁO. FENIX
Reklama