UWAGA!

Ruszyła budowa fabryki mebli (aktualizacja)

2014-05-29
Aktualizowany 2014-05-30 14:35
 
Elbląg, Ruszyła budowa fabryki mebli (aktualizacja)
(fot. WS)

Przy ulicy Żuławskiej ruszyła budowa fabryki mebli. Inwestorem jest Żuławska Fabryka Mebli - nowa spółka, której prezesem został znany elbląski przedsiębiorca Leszek Wójcik. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, pracę w nowej fabryce może znaleźć nawet 300 osób.

Prace przy ul. Żuławskiej trwają od kilku tygodni, ale do tej pory, mimo naszych wielokrotnych prób, przedstawiciele inwestora nie udzielili nam żadnej oficjalnej informacji na temat inwestycji. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że w sumie pracę może tutaj znaleźć nawet 300 osób.
       Jak czytamy w karcie informacyjnej inwestycji ze stycznia 2014 roku „Planowana inwestycja obejmie 2 etapy realizacji. Pierwszy etap to budowa hali produkcyjno-magazynowej, w której produkowane będą serie mebli mieszkalnych (kuchenne, jadalne i biurowe, produkcja frontów do mebli z płyty MDF oklejone folią PCV). Drugi etap obejmuje budowę drugiej hali produkcyjnej B z częścią magazynową wysokiego składowania. W hali tej produkowane będą mniejsze serie mebli dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta”. Obok hal powstanie w sumie 200 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 15 dla ciężarowych.

  Elbląg, Ruszyła budowa fabryki mebli (aktualizacja)
(fot. WS)

Inwestorem jest Żuławska Fabryka Mebli, spółka która rozpoczęła działalność w 2013 roku. Jej prezesem jest Leszek Wójcik, który kieruje również spółkami Meble Wójcik i Stolpłyt.
      
       Aktualizacja: Dzisiaj na naszą skrzynkę mailową otrzymaliśmy informację od Eweliny Wójcik z działu marketingu firmy Meble Wójcik. "Ruszyły prace przygotowawcze do budowy kolejnej fabryki mebli przy ul. Żuławskiej. Projekt zakłada w pierwszym etapie budowę fabryki mebli kuchennych oraz frontów mdf o powierzchni ok. 18000 m2, która zwiększy moce produkcyjne Fabryki Mebli Stolpłyt Sp. z o.o. oraz Wójcik Fabryki Mebli Sp. z o.o. Planowany wzrost zatrudnienia - 125 osób. Przewidywany termin zakończenia prac – jesień 2014" - napisała Ewelina Wójcik.
       Od autora: Nasza wcześniejsza informacja o wielkości zatrudnienia w  nowej fabryce pochodzi z karty informacyjnej inwestycji, jaką można znaleźć na stronie Urzędu Miasta. W tym dokumencie, który jest datowany na styczeń 2014 roku, napisano, że przy ul. Żuławskiej jest planowana budowa dwóch hal, w których w sumie pracę może znaleźć 300 osób. W pierwszym etapie ma powstać jedna hala, w drugim - kolejna.
      
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jak nauczysz się pisać po polsku to może będą Ci więcej płacić.
 • myślę, że na siłę Ciebie tam nie trzymają :)
 • Nie zbijalny argument na korzyść fabryki Wójcik jest taki, że firma da 300 miejsc pracy co zatrzyma częściowo przed emigracją osoby poszukujące zatrudnienie. Drugi natomiast, że w Elblągu tworzy się potężna firma a nie niemiecki siemens czy jeszcze francuski alstom który wyprowadza zyski za granice. Jednak i tu gazeta nie zadała sobie trudu. Na jaką kwotę ta inwestycja dofinansowana była z unii europejskiej która zadłuża kraj, region i elbląskiego obywatela oraz za jaką kwotę zostały sprzedane grunty jeśli były to grunty miasta?
 • Canalio elbląska, naucz się czytać ze zrozumieniem. Jak wół stoi: " przedstawiciele inwestora nie udzielili nam żadnej oficjalnej informacji na temat inwestycji" .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  Ailatan(2014-05-29)
 • zawsze ci sami idioci i ich komentarze chore
 • komentujący DEB. ile zawsze pozostaną DEB. ilnymi DEB. ilami
 • Można ciagle zwiększać inwestycje w zestawy kuchenna bo one też daja miejsca pracy. ale przdałaby sie wreszcie jakaś inwestycja w nowe technologie Rozumiem że do tego trzeba zaangażowania innego rodzaju potencjału i srodków natomiast pewne jest że takie inwestycje wreszcie zdołaja przełamać marazm tego miasta i regionu.
 • Życzę powodzenia w szukaniu pracowników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  2
  lwiątko(2014-05-29)
 • Gratulacje dla inwestora. Durne komentarze są i będą durne. Brawo. Życzę udanej inwestycji i zadowolenia.
 • Brawo. Tego potrzeba na naszym rynku pracy. Każda inwestycja jest ratowaniem miejsc pracy nie tylko dla młodych.
 • skąd on 300 osób wezmie? chyba spod sklepów z alkoholem i dopalaczami
 • Dopiero teraz się okaże jakie jest naprawdę bezrobocie w Elblągu.
Reklama