UWAGA!

Są chętni do inwestowania w EPT

Elbląg, W Sali Staromiejskiej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami zainteresowanymi inwestowaniem w Elbląskim Parku Technologicznym
W Sali Staromiejskiej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami zainteresowanymi inwestowaniem w Elbląskim Parku Technologicznym (fot. nadesłane)

Wczoraj (19 stycznia) w Sali Staromiejskiej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami zainteresowanymi inwestowaniem w Elbląskim Parku Technologicznym. W tym gronie znalazła się zagraniczna firma zajmująca się budową ścianek działowych z zastosowaniem nowoczesnych technologii oraz polscy przedsiębiorcy z branży meblarskiej, metalurgicznej i konstrukcji stalowych.

Podczas spotkania zaprezentowano ideę Parku, a także przedstawiono korzyści płynące z inwestowania w EPT.
       - Elbląski Park Technologiczny skupia w sobie działalność trzech sektorów: nauki, biznesu i samorządu. Współpraca tego złotego trójkąta jest dla samorządu priorytetem. Celem tych innowacyjnych działań jest poprawa warunków dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz podniesienie konkurencyjności firm na lokalnym i regionalnym rynku. Trzeba pamiętać, że EPT to nie tylko miejsce do inwestowania. W Budynku Logistycznym stworzone będą centa naukowo - badawcze z zakresu informatyki, ochrony środowiska i technologii drewna, które będą służyć inwestorom - podkreślał wiceprezydent Elbląga Witold Wróblewski.
       Wśród dodatkowych atutów płynących z inwestowania w EPT należy również wymienić: korzystne połączenie komunikacyjne, kompleksową obsługę inwestorów, 28 hektarów EPT objętych Warmińsko - Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną, która oferuje przedsiębiorcom ulgi podatkowe oraz duży potencjał kadry pracowniczej i zarządzającej, którego pozyskanie, jak zgodnie podkreślali uczestnicy spotkania jest teraz jednym z najtrudniejszych zadań.
       Pięciu inwestorów złożyło listy intencyjne, w których wyrazili chęć inwestowania w EPT. Wśród zainteresowanych są: zagraniczna firma zajmująca się budową ścianek działowych z zastosowaniem nowoczesnych technologii oraz polscy przedsiębiorcy z branży meblarskiej, metalurgicznej i konstrukcji stalowych. Do chwili obecnej trzy firmy z branży: okiennej, metalurgicznej i oświetleniowej podpisały umowy na prowadzenie działalności na terenie Parku w ramach W-MSSE. Aktualnie firma Avante Technika Okienna kończy budowę obiektu, dwie pozostałe firmy - LIRA i Przedsiębiorstwo Wdrażania Postępu Technicznego Posteor przygotowują się do rozpoczęcia inwestycji.
      
info. UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • znowu branża meblarska. .. .super. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  turbowydymomen(2010-01-20)
 • beda inwestowac w miejsca pracy za 700 zl/mc - znamy ich
 • nauka, biznes i samorzad - to akutat trzy dziedziny ktorych w elblagu nie uraczysz - niezle jaja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie rozsmieszajcie mnie(2010-01-20)
 • wlodarze chca udowodnic maluczkim--jak dobrze planuja i mysla o rozwoju elblaga -----tylko skoro jest tak dobrze --- to czemu jest tak zle?????
 • Pan wiceprezydent napewno postawi na rozwoj samorządu w EPT/kolesie juz pytają o wakaty -słyszałem/. Jak raz i on w listopadzie bedzie bezrobotny wiec moze próbować poszukac pracy np. w Lirze za 1200 wtedy zajarzy jakie są realia funkconowania parkow technologicznych. Panie prezydencie juz raz stworzył pan inkubator przedsiebiorczosci. .. tylko nic panu tam nie wyrosło bo była to najdroższa inkubacja w Polsce, lecz wasze puste łby tego nie dostrzegły. Park musi być tylko niech nim zarządza ktoś kto się na tym zna a nie te młotki Z UM.
 • Sprzedam prace W EPT. kontakt UM Ebląg /. .. /
 • Sprzedam prace W EPT. kontakt UM Ebląg /. .. /
 • czy jest ktoś w stanie podać- jaki deficyt przynosi: lodowisko, basen i hala przy ul. Grunwaldzkiej. To wtedy zrozumiemy dlaczego podnosi się w Elblag w 2010 r. podatek od nieruchomości i inne i itp.
 • dupka zimna
 • nikt nigdy nie obliczy tyakiego deficytu bo poleciały by głowy, ale radni zawsze moga poprosic o takie bilans. .. lepszy byłby z Firmy Zieleń Miejska tam to sie dzieje hohoho pod czujny okiem Henia pan Dyr. Leon rozp. .. .la miliony na lewo i prawo i o tym cisza. dlaczego wnioski nasuwają sie same!
 • Na tym zdjęciu jest przyszły durektor Parku ! zasług on nie ma ale przydział juz jest !Mowia na niego w urzędzie prywaciarz bo przepchnie kazdy temat w Parku bedzie mial jak w raju!
Reklama