UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sąd sądem, ale za parking ma zapłacić miasto

 
Elbląg, Na razie w okolicach sądu powstał prowizoryczny parking z płyt betonowych
Na razie w okolicach sądu powstał prowizoryczny parking z płyt betonowych (fot. Anna Dembińska)
Reklama

Prawie 2,5 miliona złotych ma kosztować parking i drogi dojazdowe do nowo budowanej siedziby sądu przy ul. Dąbka. Co ciekawe, zapłacić ma za to miasto, bo takie porozumienie w 2009 roku podpisali ówczesny prezydent miasta i ówczesna prezes Sądu Okręgowego.

Budowa nowej siedziby elbląskich sądów trwa przy ul. Dąbka od 2013 roku, ma być zakończona za dwa lata i kosztować około 65 milionów złotych. Inwestorem jest Sąd Okręgowy w Elblągu, pieniądze na budowę dało Ministerstwo Sprawiedliwości. Okazuje się jednak, że nie za wszystko zapłaci Temida. Za parking i drogi dojazdowe w obrębie ulic Dąbka, Karowa i Robotnicza ma zapłacić miasto. Takie są zapisy porozumienia, które w maju 2009 roku podpisali: ówczesny prezydent Elbląga Henryk Słonina i Ewa Pietraszewska, ówczesna prezes Sądu Okręgowego w Elblągu.
       - Ówczesny prezydent podpisał porozumienie bez zgody Rady Miejskiej, nikt o tym dokumencie nie wiedział. A teraz wpisujemy kwoty potrzebne na tę inwestycję do prognozy finansowej miasta, przez co legalizujemy porozumienie, którego prezydent nie powinien podpisywać – mówił na dzisiejszym posiedzeniu komisji gospodarczej radny Marek Pruszak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.
       - Prezydent to nie jest król, tylko organ wykonawczy. Nie może podpisywać takich porozumień bez upoważnienia radnych, ja tego przestrzegałem, gdy byłem prezydentem. Może niech Sielanka partycypuje w kosztach budowy parkingu, skoro będą z niego korzystać głównie członkowie spółdzielni – dodał Jerzy Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej.
       - Obawiam się, że Sielanka nie będzie partycypować w kosztach, skoro mieszkańcy byli przeciwko budowie sądu – stwierdził Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga. - Mamy do rozwiązania problem, który dotyczy wydarzeń sprzed lat. Do czwartkowej sesji sprawdzę, czy to porozumienie ma podstawy prawne i czy jest dla miasta wiążące.
       Jeśli tak będzie, z budżetu miasta na budowę parkingu i dróg dojazdowych trzeba będzie wydać 2,4 miliona złotych. Taką kwotę już zarezerwowano w wieloletniej prognozie finansowej miasta, z przeznaczeniem na lata 2016-2017.
       Do sprawy wrócimy.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama