UWAGA!

Skanska rozbuduje szkołę muzyczną

 Elbląg, Wizualizacja obiektu szkoły muzycznej po rozbudowie (projekt)
Wizualizacja obiektu szkoły muzycznej po rozbudowie (projekt)

W Elblągu podpisano dziś (16 maja) umowę na rozbudowę Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Wiłkomirskiego. Wykonawcą inwestycji jest firma Skanska. Kontrakt opiewa na 7,4 mln zł netto i jego realizacja potrwa do końca sierpnia 2014 roku.

Budynek Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im K. Wiłkomirskiego składa się obecnie z dwóch skrzydeł oraz bryły sali koncertowej znajdującej się na ich połączeniu. W obiekcie znajdują się sale lekcyjne, pokoje i sale do nauki muzyki, pomieszczenia administracyjne, sala koncertowai gimnastyczna.
       - Rozbudowa instytucji obejmie modernizację sali koncertowej wraz z całą infrastrukturą techniczną. W obiekcie powstanie główne audytorium, sala kameralna oraz specjalnie wyciszone pomieszczenia do ćwiczeń - mówi Bartosz Janicki, kierownik budowy, Skanska. - Nowe pomieszczenia pełnić będą przede wszystkim dwie funkcje: koncertową i konferencyjną z przeznaczeniem na organizację wykładów oraz szkoleń. Dzięki temu w obiekcie będą mogły się odbywać koncerty, konkursy muzyczne, konferencje oraz warsztaty edukacyjne.
       W ramach umowy wykonawca odpowiada również m.in. za budowę nowego dwukondygnacyjnego skrzydła szkoły, przebudowę holu szatniowego oraz sanitariów, wykonanie robót związanych z akustyką oraz nagłośnieniem sali koncertowej.
       Projekt jest współfinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet XI - Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działanie 11.3 Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego.
      
       Korzyści dla regionu
       Rozbudowa szkoły będzie miała wpływ na aktywizację życia kulturalnego regionu. Obiekt umożliwi mieszkańcom Elbląga dostęp do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, równocześnie stając się przestrzenią do rozwoju zainteresowań muzycznych.
       Dzięki nowej infrastrukturze zwiększy się dostępność szkoły oraz zakres jej oferty edukacyjnej szkoły. Placówka wzbogaci się o nowe sale lekcyjne, dzięki czemu wprowadzone zostaną nowe przedmioty nauczania muzyki.
      
       Z myślą o niepełnosprawnych

       Modernizowany kompleks został tak zaprojektowany, aby osoby poruszające się po obiekcie na wózkach inwalidzkich mogły dotrzeć do każdego miejsca w budynku, pomimo różnic w poziomie terenu. Chodniki, ciągi pieszo-jezdne oraz równie pochyłe o max. spadku 6 % zagwarantują im komfort poruszania się po obiekcie. W wyniku przebudowy szkoła zostanie wyposażona w zewnętrzną windę umożliwiającą dostęp do foyer sali koncertowej, parteru oraz I-go i II-go piętra budynku. - Wewnątrz obiektu zaprojektowano podnośnik przyschodowy, dzięki któremu możliwe będzie pokonanie różnic poziomów na II piętrze. Wymiary drzwi wejściowych w wiatrołapach oraz węzły sanitarne wyposażone w łazienki również zaprojektowano z myślą o osobach niepełnosprawnych – wyjaśnia Małgorzata Jacyno, menadżer projektu, Skanska.
      
Patrycja Wilińska, specjalista ds. komunikacji Skanska S.A.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zgoda Szkoła Muzyczna musi sie rozbudowywać. TYLKO DLACZEGO nadal jest blokowana budowa budynku filharmonii w Elblągu??? DLACZEGO nadal jest blokowana rozbudowa budynku Światowida. KTÓRY mądry odpowie??? DOSYĆ tego grania byle gdzie i dosyć bicia sie o miejsca na występ Elbląskiej orkiestry i innych zespołów. Ktos zapomniał ilu mieszkańców ma Elbląg-130 tys.
 • Olsztyn i ten marszałek "Qtas" bloluje rozbudowe. Bo by sie okazało, ze Elblag byłby lepszy od Olsztyna i dorownałby Bydgoszczy lub Gdyni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prawdomowny(2013-05-16)
 • Gdyni to Elbląg nigdy nie dorówna ale chodzą słuchy że inwestor wycofał się z rozbudowy C. H. Ogrody a to na pewno blokowali olsztyńscy złodzieje
 • Faktycznie. Roboty w C. H. OGRODY ustały. A gdy sie wchodxi do srodks robi wrazenie ta cisza i puste boksy, jak w trupiarni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zniesmaczony klient(2013-05-16)
 • Zaorają trawę zasieją
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jkhjfrt(2013-05-16)
 • Dziwne są ostatnie 3 lata w Elblągu, na kilkanaście planowanych inwestycji niemieszkaniowych nie jest budowana żadna / Galerie handlowe, rozbudowy teatru, Swiatowida, hotelu Ibis, Sądu, obwodnica wschodnia, przez paru prywatnych właścicieli blokowane są dzialki w Centrum i kilka wstrzymanych budów na Starówce straszy od lat. To temat dla następnego prezydenta i np. radnych i posłów PiS, a może nawet dla organów kontrolnych i CBA. Sytuacja dziadziejącego na potęgę Elblaga musi jak najszybciej się zakończyć. Kandydaci na prezydentów, ktorzy nie zamierzają zmierzyć sie z tymi trudnymi tematami, niech nawet nie myślą o kandydowaniu.
 • na pewno wnikliwej ocenia służb kontrolnych musi zostać poddany Dział sprzedaży gruntów w dawnym Wydziale Mienia Komunalnego.
 • Rozbudowa Szkoły Muz to super sprawa, ale ta elewacja kolorystycznie na poziomie projektu przedszkolaka, to jakaś masakra jest. nie pasuje takze zupelnie do otoczenia,
 • \Budowa Sadu już niedługo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mac@wp.pl(2013-05-16)
 • nigdy nie lubiłem olsztyniaków !
 • elbląskie firmy nie startowały w przetargu?
 • Teraz Skanska będzie szukać podwykonawców za pół ceny. Drogi kiepsko buduje a za budynki się bierze, czarno to widzę.
Reklama