UWAGA!

Słoneczne Bielany – kupuj bezpiecznie!

 Słoneczne Bielany – kupuj bezpiecznie!

 W północnej części miasta, na skraju Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej powstaje kameralne osiedle mieszkaniowe o nazwie Słoneczne Bielany. Trzy charakterystyczne budynki zawierające 37 lokali mieszkalnych o zróżnicowanym metrażu to oferta skierowana jest do osób marzących o mieszkaniach funkcjonalnych, przestrzennych z pięknie nasłonecznionymi tarasami lub dużymi balkonami. Kameralne osiedle gwarantuje lokatorom maksimum prywatności – budynki wkomponowane są w ścianę zieleni. Słoneczne Bielany od wschodu graniczą z Parkiem Krajobrazowym a od północy z osiedlem domów jednorodzinnych Ogrody.

Pozostało już tylko kilkanaście wolnych mieszkań, z tygodnia na tydzień wybór jest coraz mniejszy. Okazuje się, że elblążanie bardzo chętnie kupują mieszkania położone w wyżej położonych partiach miasta nie tylko ze względu na czystość i jakość powietrza, ale również ze względów zdrowotnych. Warunki klimatyczne panujące w tej części Elbląga są zupełnie inne niż te panujące w centrum miasta.
      
       Dzięki sprawnej obsłudze biura, którym jest firma Freedom nieruchomości z siedzibą przy al. Grunwaldzkiej 31 w Elblągu sprzedaż przebiega bardzo sprawnie. Deweloper realizujący inwestycję systematycznie zawiera umowy deweloperskie. Jak tłumaczy Jarosław Kraiński z biura sprzedaży inwestycji niewiele osób zdaje sobie sprawę jak ważnym elementem transakcji jest zawarcie takiej umowy. Ustawa z dnia 16 września 2011 roku o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego wyraźnie określa zasady, jakie musi spełniać ten dokument. Umowa deweloperska musi mieć formę aktu notarialnego, a informacja o jej zawarciu jest niezwłocznie ujawniana w księdze wieczystej nieruchomości. Umowa jest zawierana przed rozpoczęciem lub w trakcie trwania inwestycji budowlanej i zobowiązuje ona Dewelopera do wybudowania, a następnie przeniesienia na nabywcę własności lokalu. Nabywca natomiast zobowiązuje się do terminowych płatności ceny sprzedaży zgodnie z harmonogramem i postępem prac budowlanych. Ustawa o ochronie praw nabywcy przewiduje, iż Deweloper musi zapewnić nabywcy rachunek powierniczy. Obecnie nabywcy nie wpłacają środków bezpośrednio na rachunek bankowy Dewelopera, ale na bankowy rachunek powierniczy, założony osobno dla każdego z nabywców. Rolą banku jest kontrola inwestycji, uruchamia on środki Deweloperowi dopiero po wykonaniu określonych etapów budowy. Nieprawidłowości oraz opóźnienia w budowie mogą spowodować wstrzymanie wypłaty transzy Deweloperowi do czasu usunięcia braków.

 


       Sprawdzeni partnerzy to również gwarancja prawidłowej realizacji transakcji – firma Elzambud realizująca inwestycję Słoneczne Bielany jest nie tylko firmą z ogromnym dorobkiem na rynku budowlanym, ale również laureatem konkursu Pomorski Pracodawca Roku 2015. Firma Freedom Nieruchomości (do niedawna BPN Biuro Pośrednictwa Nieruchomości) to największa firma obrotu nieruchomościami w regionie zajmująca się obsługą sprzedaży nieruchomości już od ponad 22 lat. W swoim dorobku ma już kilka obsłużonych transakcji deweloperskich. Pod względem prawnym inwestycję Słoneczne Bielany nadzoruje notariusz z bardzo dużym stażem na rynku nieruchomości. 
      
       Zapraszamy Państwa do zapoznania się z inwestycją na stronie www.sloneczne-bielany.pl Wszystkie informacje na temat budowy można uzyskać również bezpośrednio w biurze przy al. Grunwaldzkiej 31 lub pod nr telefonów 55 233-25-39 lub 603 648 100.
      
      

-------- Reklama --------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie