UWAGA!

Sok zamiast piwa

Firma Soki dr Witt jest zainteresowana zakupem braniewskiego browaru. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, w nowym zakładzie znajdzie zatrudnienie połowa załogi likwidowanego browaru.

Pod koniec ubiegłego roku grupa Żywiec ogłosiła decyzję o likwidacji braniewskiego browaru. Ma to nastąpić do końca września br. Decyzję uzasadniono wysokimi kosztami produkcji w Braniewie i sukcesywnie spadającą sprzedażą produkowanego tutaj piwa. Likwidacja zakładu ma przynieść zwolnienie z pracy 142 osób. Grupa Żywiec postanowiła sprzedać zakład.
     We środę podpisano list intencyjny w sprawie zakupu nieruchomości po likwidowanym browarze w Braniewie. Potencjalnym inwestorem jest Spółka Soki dr Witt Sp. z o.o. z siedzibą w Ustanowie w województwie mazowieckim. Przyszły inwestor chce zatrudnić 65 pracowników likwidowanego browaru. W Braniewie zamierza produkować soki, napoje, nalewki, wina, aromaty, syropy itp. Rozpoczęcie produkcji planuje w terminie do dnia 30 listopada br.
M

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Do redakcji: Grupa Żywiec to nazwa organizacji (nazwa własna) więc pisana powinna być "Grupa Żywiec" a nie "grupa Żywiec". To tak jakby napisać np."dziennik Bałtycki". Pozdrawiam
Reklama