UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sprzedaż tych działek na razie wstrzymana

 
Elbląg, Sprzedaż tych działek na razie wstrzymana
Ten teren na razie nie pójdzie pod młotek (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Prezydent Elbląga odwołał przetarg w sprawie sprzedaży dwuhektarowego terenu między ul. Legionów, Królewieckiej i Częstochowskiej, na którym ma powstać osiedle mieszkaniowe. Dlaczego?

Miasto wystawiło na sprzedaż działki o łącznej powierzchni 2,2 hektara za cenę wywoławczą 2,1 miliona złotych netto. Dwa tygodnie po publikacji ogłoszenia przetarg został jednak odwołany. Jak się okazuje, powodem tej decyzji prezydenta była kwestia dojazdu do nieruchomości.
     Zgodnie z założeniami przetargu to nabywca miał zapewnić dojazd do osiedla. Miał też wykonać analizę, jak wzrośnie ruch samochodowy po wybudowaniu mieszkań, która dałaby odpowiedź, czy konieczna będzie przebudowa układu komunikacyjnego w tej części miasta i w jakim zakresie.
     - Po ogłoszeniu przetargu do Urzędu Miasta wpływały zapytania potencjalnych jej nabywców, m.in. dotyczące uszczegółowienia zakresu budowy drogi dojazdowej oraz ewentualnej przebudowy lub rozbudowy istniejącego układu drogowego, jaki zobowiązany będzie wykonać przyszły nabywca nieruchomości w celu  zapewnienia prawidłowego skomunikowania planowanej zabudowy mieszkaniowej z drogą publiczną. Mając na uwadze powyższe podjęto decyzję o weryfikacji założeń ogłoszenia w tym zakresie. Powyższa weryfikacja wymaga przeprowadzenia analiz kosztowych, planistycznych oraz w zakresie możliwości docelowych rozwiązań komunikacyjnych w obszarze komunikacyjnym sąsiadującym z przedmiotową nieruchomością oraz ewentualnym pozyskaniem gruntów na rozbudowę istniejącego układu drogowego.  W związku z faktem, że  analizy te wymagają czasu, podjęto decyzję o odwołaniu przetargu – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     Data nowego przetargu nie jest jeszcze znana. W pierwszym ogłoszeniu urzędnicy napisali, że na terenie wystawionym na sprzedaż będzie mogło powstać osiedle w zabudowie jedno i wielorodzinnej z lokalami usługowymi. Inwestycja, jeśli do sprzedaży dojdzie, ma się rozpocząć do 31 grudnia 2023 roku i potrwać do końca 2026 roku.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Ręcznik z haftem
POLO z HAFTEM
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki