UWAGA!

Spychacz na górze

Elbląg, Spychacz na górze
(fot. WS)

Nie tak dawno pisaliśmy, że do 19 grudnia na Górze Chrobrego ma powstać wyciąg narciarski. Postanowiliśmy dzisiaj sprawdzić, jak posuwają się prace – efekty naszej wizyty można zobaczyć na zdjęciach.

Inwestorowi o nazwie „Góra Chrobrego” spółka z o.o. pozostało już niewiele czasu, aby dotrzymać uzgodnionego terminu. W czasie naszego pobytu na miejscu pracowały cztery osoby. Dwóch robotników paliło gałęzie pozostałe po wycince drzew, a dwóch pozostałych operowało ciężkim sprzętem na szczycie góry.
       To, co zobaczyliśmy, nie napawa optymizmem. Jedynie na wierzchołku wzniesienia coś się dzieje. Spychacz i koparka próbują kształtować teren. Stok góry jest zryty przez gąsienice pojazdów podjeżdżających pod nią. Widok zbocza jest iście księżycowy. Po tych nierównościach problemem okazuje się samo wejście na szczyt.
       U podnóża niewiele się zmieniło... Wycięto kilkanaście drzew i... No właśnie... I co jeszcze zrobiono? W tej sprawie planowaliśmy porozmawiać z kimś z biura inwestora. Niestety, nigdzie nie znaleźliśmy tablicy informacyjnej. A szkoda, gdyż wielu elblążan temat wyciągu narciarskiego na Górze Chrobrego bardzo interesuje.
      
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ludzie blagam -- apeluje do wszystkich ktorym los miasta i mieszkancow nie jest obojetny!!!! n i e s l o n i n i e !!!!! dosc komuny na co dzien !!! chcemy pracy !!! chcemy zyc godnie !!!! dosc korupcji!!!!! wybudowal kolesiom port !!! wywalil forse na modrzewine !!!! oddal kolesiom za darmo gore chrobrego !!! polikwidowal zaklady pracy!!!! ile jeszcze wielkich zaslug ma ten stary???? ma plan i wizje zrobic z nas wiochmenow!!! zadluzyl miasto--wyczyscil nasza wspolna kase -- jestesmy na minusie --teraz ma plan wyprowadzic reszte unijnej kasy na swe pozalowania godne wizje !!!!--- jak dlugo dacie sie tak okradac ludzie !!!??? l u d z i e r a t u j m y t o m i a s t o !!! !! jeszcze jest szansa. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  SMUTNYSUM(2010-12-01)
 • żenada. A nie lepiej by było wyciąć drzewa i zasypać dół pomiędzy "trasą" dla narciarzy a "trasą" dla sanek. Byłoby więcej miejsca do zjeżdżania!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Niebieskie K2(2010-12-01)
 • Gora Chrobrego to brzmi dumnie ale tylko z nazwy. .. Gora Nedzy i Rozpaczy. ..
 • Jesli wygra obecny prezydent to zapewne sprzet, ktory tam pracuje zostanie usuniety i dalszych prac nie bedzie. Bo po co "staruszkom" atrakcje w postaci stoku narciarskiego, toru saneczkarskiego, stadionu, aquaparku itp. Im potrzebne cieple kapcie, goraca herbata. A po atrakcje to do 3miasta, Ostrody. .. .. :( Ale przy okazji ktos wezmie kase za pseudo prace wyrównawcze, no i pewnie ktos drewno sprzeda. I ktos bedzie zarobiony. .. .:(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obiecanki cacanki(2010-12-01)
 • Ziemia skuta a oni ryją. Ładne doły później wyjdą.
 • nie ma co - taka inwestycja w taką pogodę (będzie na co zgonić jak nie zdążą). a to nie spychacz tylko jakaś jego miniaturka (a godzinki lecą) szkoda pisać o tej inwestycji!!!!!
 • Ta cała spółka to tylko po to żeby było można zwalić niepowodzenie na inwestora.
 • Tablica informacyjna w miejscu robót budowlanych jest wymagana prawem! (Art. 42 pb)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  oriana(2010-12-01)
 • ten buldożer to iście piekielna maszyna do zasypywania dren a nie w te mrozy rozpychania ziemi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zeb Mackaine(2010-12-01)
 • Trafią parę niewybuchów to samo się wszystko przeora i ułoży.
 • Jakaś płaska ta góra się zrobiła
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nnmkjh(2010-12-01)
 • A może by tą górę Chrobrego przerobić na górę Golgotę i będziemy na jej szczycie krzyżować nieudaczników z UM?
Reklama