UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Świąteczne unijne prezenty dla elblążan

 
Elbląg, Świąteczne unijne prezenty dla elblążan
fot. nadesłane

W rolę Świętego Mikołaja wcielił się Witold Wróblewski członek Zarządu Województwa, który podpisał dziś w Elblągu umowy na dofinansowanie czterech projektów związanych z informatyzacją. Środki na realizację projektów pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2007 – 2013. Beneficjentami są: Spółdzielnia Mieszkaniowa Zakrzewo, SM „Nad Jarem”, ESM „Sielanka” oraz Powiat Elbląski.

- Bardzo cieszę się, że elbląskie firmy i instytucje otrzymały dofinansowanie. Oprócz beneficjentów, z którymi dziś podpisuję umowy w tym konkursie pieniądze otrzymało także kilka elbląskich przedsiębiorców. To krok ku innowacyjnej gospodarce. Bez nowoczesnych technologii, dostępu do informacji i usług coraz trudniej wyobrazić sobie można rozwój przedsiębiorczości, czy dobre zarządzanie. Serdecznie gratuluję dobrych wniosków i życzę sukcesów w realizacji projektów - podkreślał Witold Wróblewski Członek Zarządu Województwa.
       Powiat Elbląski realizował będzie projekt pn. „E-region powiatu elbląskiego: usługi dla przedsiębiorców”, który polega na stworzeniu ePortalu udostępniającego przedsiębiorcom nowoczesnych usług i dostępu do informacji. Całkowity koszt projektu wynosi 2 410 603,20 zł, kwota dofinansowania to 2 049 012,71 zł.
       Beneficjentami trzech pozostałych podpisanych dziś umów są elbląskie spółdzielnie mieszkaniowe, które dzięki wdrożeniu zintegrowanych systemów informatycznych usprawnią zarządzanie spółdzielniami i obsługę swoich mieszkańców. Elbląska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Sielanka” realizować będzie projekt pn. „Usprawnienie obsługi mieszkańców i kontrahentów Elbląskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Sielanka” poprzez wdrożenie systemu e-usług w obszarze zarządzania mediami”. Przedmiotem inwestycji jest wprowadzenie systemu elektronicznego monitoringu mediów poprzez zakup i montaż instalacji umożliwiających odczyt zużycia wody, ciepła i gazu drogą radiową zarówno w lokalach mieszkalnych, jak i usługowych. W zakresie projektu leży także uruchomienie e-Kartoteki, umożliwiającej lokatorom możliwość dostępu do e-usług. Całkowity koszt projektu wynosi 2 690 165,23 zł, kwota dofinansowania to 1 339 077,02 zł.
       Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakrzewo” wdroży podobny projekt pn. „Uruchomienie Zintegrowanego Systemu Informatycznego Wspomagającego Zarządzanie Spółdzielnią Mieszkaniową wraz z systemem odczytu i monitoringu zużycia mediów w Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo”. Koszt projektu wyniesie 2 063 362,40 zł, kwota dofinansowania 1 030 451,20 zł.
       Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nad Jarem” w Elblągu otrzyma natomiast dofinansowanie na „Budowę Zintegrowanego Systemu Informatycznego”. Projekt zakłada nabycie kompleksowej infrastruktury informatycznej, niezbędnej do wdrożenia rozwiązań opartych o e-usługi i elektroniczne systemy zarządcze wykorzystujące narzędzia ICT. Całkowity koszt projektu to 352 460 zł, kwota dofinansowania 175 tys. zł.
      
Joanna Urbaniak, asystent Witolda Wróblewskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ciekawe o ile im koszty spadną - bo chyba nie informatyzują, po to żeby im koszty rosły?; D Uważam że spółdzielnie stosowne informacje powinny rozesłać do członków i poinformować o finansowych efektach swoich inwestycji i ewentualnych obniżkach czynszów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  podły(2011-12-23)
 • a najbardziej cieszy mnie dotacja dla korporacji Leclerc która dzięki naszym dotacjom będzie się mogła dalej wspaniale rozwijać.
 • ci sami ludzie ciągle przy korycie wstydu nie mają
 • Brawo panie Marszałku - kolejne pieniądze dla naszego miasta
 • właściwy człowiek na właściwym miejscu! w przeciwienstwie do naszych obecnych władz. Powodzenia
 • Super bravo!. Prosze pomyslec z czasem o bezrobociu, w dalszym ciagu najwyzsze w warminsko -mazurskim. Mlodzi ludzie uciekaja z miasta. Bezrobotnym powodzenia zycze Wesolych Swiat. ps. Racja Wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kornelia1975(2011-12-24)
 • Super bravo!. Prosze pomyslec z czasem o bezrobociu, w dalszym ciagu najwyzsze w warminsko -mazurskim. Mlodzi ludzie uciekaja z miasta. Bezrobotnym powodzenia zycze Wesolych Swiat. ps. Racja Wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kornelia1975(2011-12-24)
 • Nareszcie zmienią te pseudo liczniki na ciepłą i zimną wodę na Zawadzie. Gdzie co roku nie wiadomo, gdzie znika basen odkryty wody w ELBLĄGU. Wraz z termoizolacją bloków, to może wreszcie czynsze zaczną spadać, bo na razie to są kosmiczne. Jakby jeszcze pobudować kilka parkingów i WRESZCIE zrobić KOMPLEKSOWY PORZĄDEK Z ZIELENIĄ NA OSIEDLU TO BĘDZIE SUPER !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mieszkaniec z Rodziny Nalazków(2011-12-25)
 • Ciesze się. Moze wreszcie znajda mój wkład na mieszkanie, który kiedys wpłaciłam i rozpłynął sie we mgle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bezradna(2011-12-25)
 • Nie we mgle, tylko w kieszeniach wielu ówczesnych Zarządów i Rad Nadzorczych różnych spółdzielni mieszkaniowych. Teraz, ludzie ci mieszkają na osiedlu "wdzięczności" za szpitalem, a TY teraz masz nie ocieplone bloki, brak miejsc parkingowych, obskurne place zabaw, zdziczałe żywopłoty, jakieś krzaki dzikich róż rosnących, gdzie popadnie itp. tak jak to jest np: przed blokami na Rodziny Nalazków na Zawadzie, bo między innymi nie interesowałeś/aś się pracą ludzi w spółdzielni, odpowiedzialnych za to i inne rzeczy, a biorących niezłą kasę za nieróbstwo z Twojego czynszu. Czas by było się zainteresować. Za co, i komu, tak naprawdę płacisz co miesięczny haracz, który ciągle wzrasta ! A w Elblągu płace nie są za wysokie o ile w ogóle jest praca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mieszkaniec z Rodziny Nalazków(2011-12-26)
Reklama