UWAGA!

Szansa dla 20 młodych

Elbląg, Szansa dla 20 młodych
(fot. OHP Elbląg)

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu zakończyło 9 maja realizację projektu „Szansa 18-24. Droga do samodzielności”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Beneficjentami projektu była 20-osobowa grupa młodzieży w wieku od 18 do 24 lat.

Realizacja projektu rozpoczęła się w styczniu zajęciami z poradnictwa psychologicznego i zawodowego. Poradnictwo psychologiczne miało na celu rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych, radzenia sobie z problemami oraz twórczego myślenia i działania. Poradnictwo zawodowe miało nauczyć uczestników projektu określać własne predyspozycje i preferencje zawodowe, zaplanować indywidualną ścieżkę zawodowego rozwoju i sporządzać dokumentację niezbędną do podjęcia zatrudnienia. Następnym krokiem było szkolenie zawodowe i szkolenie z podstaw przedsiębiorczości. Szkolenie zawodowe były to kursy: przygotowujący do wykonywania zawodu stolarza oraz do zawodu kosmetyczki.
     - W kursie stolarza obejmującym 180 godzin praktyki oraz 40 godzin zajęć teoretycznych uczestniczyło dziesięciu młodych mężczyzn - informuje koordynator projektu Kazimierz Marcinkowski. - Realizowany był przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego Gospodarstwa Pomocniczego OHP w Pasłęku, a praktyka zawodowa odbywała się w Fabryce Mebli „Stolpłyt” w Elblągu. W tym miejscu składamy podziękowania właścicielowi fabryki panu Leszkowi Wójcikowi za możliwość jej realizacji w tak nowoczesnym przedsiębiorstwie. Kurs przygotowujący do wykonywania zawodu kosmetyczki obejmował 125 godzin zajęć praktycznych i 25 godzin zajęć teoretycznych, a uczestniczyło w nim dziesięć kobiet. Realizowany był przez Elbląski Uniwersytet Robotniczy, praktykę zawodową słuchaczki kursu odbywały w Salonie Piękności „Gioconda” pani Anny Malz przy ul. Grunwaldzkiej. Oba kursy zakończyły się egzaminem sprawdzającym i wydaniem dokumentów poświadczających nabyte umiejętności.
     Szkolenie z przedsiębiorczości dotyczyło zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, form prowadzenia małej i średniej przedsiębiorczości, opracowywania i pisania biznesplanów oraz obowiązujących przepisów prawnych w tym zakresie. Dodatkowo dla wszystkich chętnych zorganizowano kurs obsługi kas fiskalnych oraz szkolenie sanitarne, a także bezpłatne szkolenie językowe w Szkole Językowej „British School”.
     - Dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego kolejnej grupie młodych elblążan została otwarta droga do samodzielnego zaistnienia na lokalnym rynku pracy – Podsumowuje Kazimierz Marcinkowski.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama