UWAGA!

Szkolne remonty na finiszu

Tradycyjnie w czasie wakacji przez elbląskie placówki oświatowe przechodziła remontowa fala. Modernizowano przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Wszystkie prace zakończono, a dzieci i młodzież będą mogły bez przeszkód rozpocząć nowy rok szkolny.

Kompleksową modernizację przeszło Przedszkole nr 10 przy ul. Mącznej. Budynek po tych zabiegach dzięki pomysłowej elewacji prezentuje się jak nowy. Wyremontowano dachy bursy przy ul. Wapiennej, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Gimnazjum nr 1 i Zespołu Szkół Ekonomicznych.
     Satysfakcję powinni mieć uczniowie Zespołu Szkół nr 1 i IV Liceum Ogólnokształcącego. W obu szkołach wykonano remonty sal sportowych łącznie z cyklinowaniem parkietów. Ze środków miasta wymieniono stolarkę okienną w sześciu salach w Gimnazjum nr 7 oraz w pięciu salach i hali sportowej Gimnazjum nr 1. Wyremontowano też sanitariaty w Przedszkolu nr 33, Szkole Podstawowej nr 21 i Gimnazjum nr 5. Miła niespodzianka czeka na uczniów szkół podstawowych nr 15 i 19. Duże hole w tych placówkach otrzymały nowe wykładziny podłogowe. Częściowo wymieniono instalacje elektryczne w SP 21 i SP 6, a Szkoła Podstawowa nr 1 otrzymała środki na odgrzybienie części budynku. W wielu placówkach oświatowych ich dyrekcja wykonywały drobne remonty z własnych funduszy. W efekcie wymalowano korytarze i klasy. Natomiast Centrum Kształcenia Praktycznego otrzymało z miasta środki finansowe na urządzenie drugiej pracowni fryzjerskiej, bo jak się okazało, chętnych do tego zawodu fryzjera jest tak dużo, że utworzono dwie klasy szkolenia zawodowego i dwie klasy technikum.
     
     Mówi Anna Korzeniowska, naczelnik Wydziału Edukacji w UM w Elblągu:
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama