UWAGA!

Szpital Powiatowy sp. z o.o.

Elbląg, Kwiaty dla nowej dyrektor Szpitala.
Kwiaty dla nowej dyrektor Szpitala.

W piątek (8 stycznia) uroczyście zainaugurowano działalność Szpitala Powiatowego sp. z o.o. w Pasłęku.

Jak poinformowała Genowefa Kmieć-Baranowska, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Centrum Zdrowia Publicznego w Olsztynie, na 38 szpitali w województwie warmińsko-mazurskim dotychczas zostało przekształconych w różnych formach pięć szpitali, w tej grupie jest Szpital w Pasłęku.
       Szpital podpisał z Narodowym Funduszem Zdrowia umowę na rok 2010 o wartości 7,3 mln zł. Jest to kwota o około 3 proc. wyższa od tej, jaką pasłęcki szpital dysponował w roku ubiegłym.
       Dyrektorem i prezesem Zarządu Szpitala została Teresa Irena Cierachowska. Dotychczasowy dyrektor Sławomir Ogórek pełnić będzie funkcję pełnomocnika Starosty (Zarządu Powiatu) ds. realizacji programu rządowego „Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia”.
       W piątkowej uroczystości udział wzięli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski, starosta elbląski Sławomir Jezierski, przewodniczący Rady Miasta Pasłęka Stanisław Paździor oraz burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, członkowie Rady Nadzorczej Szpitala oraz załoga.
       W trakcie uroczystości Przewodniczący Rady Powiatu oraz Starosta Elbląski przekazali Teresie Cierachowskiej życzenia, aby Szpital Powiatowy sp.z o.o. w Pasłęku dobrze służył mieszkańcom regionu i świadczył usługi medyczne na wysokim poziomie. Sławomir Ogórek otrzymał podziękowania za dotychczasowe działania na rzecz przekształcenia Szpitala.
      
      
Marek Murdzia, rzecznik Starosty Elbląskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama