UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Po 1.można zorganizować sobie życie tak żeby zakupy zrobić poza niedzielą. Jeśli p. Błażejowi pęknie uszczelka a nie pomyślał by mieć coś czym może sobie naprawić to oprócz wlania do pustego łba wody może zadzwonić na numer alarmowy. Po 2.w niedziele można robić zakupy tylko nie w wielkich sklepach. Możesz dopomóc pana Zbyszka Mariana czy panią Krysię ze sklepiku osiedlowego lub warzywniaka. Po 3.jeśli jesteś tak łasy na kasę że pracujesz 6 dni w tygodniu to stać Cię na zakupy w lokalnych sklepach, gdzie dajesz zarobić lokalnym przedsiębiorcom a nie zagranicznym wyzyskiwaczom. Osobiście sam pracuję w handlu i wiem że niedizela to jedyny dzień gdzie mogę spokojnie spędzić go z rodziną i coś zaplanować a nie liczyć na koniec miesiąca że w grafiku się uda. A najgorsi są Ci co mówią "zmień pracę"gdzie sami nie mogą w tygodniu zrobić zakupów bo praca im nie pozwala - jak nie możesz w tygodniu zrobić zakupów to "zmień pracę!"
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    18
    33
    Il.ng(2022-01-31)
  • @Il.ng - Sklepy osiedlowe maja duuużo wyższe, często jeszcze mocno podwyższone w niedzielę ceny, Wiesz o tym? Nie wszystkich jest stać w nowym ładzie na osiedlowe zakupy, a nie mają na to czasu w tygodniu. Uważasz, że po 22 mam robić zakupy? Może chcę odpocząć? Po drogie mamy podobno demokrację? W NORMALNYCH krajach w niedzielę sklepy są czynne (może to być nawet 4 godziny)i można zrobić taniej zakupy. To co w Polsce się dzieje to terror religijny i tyle.
  • RobertKoliński @Np. - Bzdury i kompletna nieznajomość realiów "normalnych krajów"- spróbuj coś np. w Szkocji w niedzielę w korpo-sklepach kupić, albo np. alkohol po 22-giej (codziennie:)Neoliberalnej głuPOcie, pazerności i wyzyskowi pracowniczemu trzeba w końcu POstawić tamę i szlus. Kapitaluchy - a jak się nie POdoba, to droga wolna: - Niedziela 6 rano, dobierajcie się w pary, albo i nawet burżujo-zesPOły, i - do roboty!!1 xd #SocRev Hashtagi: #KapitalizmKanibalizm, #NiszczNeoliberalizm, #rak
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    18
    RobertKoliński(2022-01-31)
  • @RobertKoliński - jakoś w Anglii do 16 są czynne - mozna, mozna.
  • @Il.ng - Za kogo ty się k. .. .uważasz by mówić ludziom że muszą żyć tak jak Twoja szatańska sekta. Gdzie tolerancja ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    4
    Ciekawy(2022-01-31)
  • @Np. - nie masz czasu w tygodniu= zmień pracę. Czemu ja mam pracować w niedzielę, gdzie ruch i tak jest znikomy tylko dlatego, że egoiści ignoranci nie potrafią wymyślić sobie lepszego pomysłu na życie w niedzielę tylko spacer po centrum handlowym? W zrównoważonym systemie pracy niestety nie ma większego wynagrodzenia za pracę w niedzielę tylko wolny dzień w tygodniu, który jest dużo mniej warty niż w niedzielę. W tygodniu biedronki i inne takie potrafią być czynne do północy. - zapraszam.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    12
    Il.ng(2022-01-31)
  • @Il.ng - Ależ nie musisz pracować w niedzielę - też zmień pracę
  • RobertKoliński @Np. - Wszystko można, tylko po co? Różnica jest taka, że np. w Anglii (w UK różne części królestwa posiadają różne ustawodawstwo w tej kwestii)pracujący w niedzielę i Bank Holidays otrzymują (zwykle, to jest kwestia bardziej uznaniowa i zależy od rozumu pracodawcy)dwu- lub nawet trzykrotnie wyższą stawkę za pracę w dzień wolny. Przy czym, taki pracodawca NIE MA PRAWA zmusić pracownika do przyjścia nawet w te lepiej płatne dni, tylko może go co najwyżej UPRZEJMIE POPROSIĆ! I czekać ewentualnej zgody. Wyobrażacie sobie takie sytuacje w dzisiejszej, barbarzyńskiej, dzikokapitalistycznej, zdziadziałej i rozprzedanej złodziejom Polsce? Bo ja mam całkiem niezłą i wyrobioną wyobraźnię, ale tego akurat, to jeszcze długo nie; [PS. Jak będziemy mieli takie związki zawodowe jak w UK czy Niemczech, to wtedy możemy wrócić do dyskusji, bo na razie - nie ma o czym:)] #jelity, #chciwość, #pazerność, #wyzysk, #szwindel, #profit, #tusk! #solaris, #SocRev, #strajk! #TaxTheRich! Hashtagi: #KapitalizmKanibalizm, #oligarchia, #degrengolada;
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    5
    RobertKoliński(2022-01-31)
  • @Ciekawy - zdziwiłbyś się jaka jest wielka moja tolerancja. Nie jestem zwolennikiem P&S ale akurat uważam że to jest jedyna dobra rzecz którą zrobili. A kim ty k. .. a jesteś żeby twoje lenistwo wymuszało pracę innych ludzi. .. to właśnie Tobie brak tolerancji wyrozumiałości a na pewno wyobraźni jak żyją ludzie z drugiej strony "lady".
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    10
    Il.ng(2022-01-31)
  • @RobertKoliński - Bo w UK, ludzie są godnie traktowani i godnie ZARABIAJĄ, Tu w Polsce jest bieda i jeszcze zamyka się tańsze sklepy (g. mnie obchodzi czyje, ale tańsze)i taki lewicowy działacz to jeszcze popiera. To jest Polska.
  • @RobertKoliński - Czy to Ty jesteś ten Skorupa?
  • @Ciekawy - w koncu bedzie normalnie jak niedziela bedzie wolna, a ty jak chcesz to sobie idz do samoobslugowego sklepu, bo pic polega nie na tym zeby zamknac sklep lecz zeby luzie mieli wolne od pracy, juz sa samoobslugowe kasy, masz pole do popisu k%a i jestes od tego zeby przestrzegac prawa ktore reguyluje twoje zycie gamoniu
  • @Il.ng - A wiesz jak jeden dzień w tygodniu przydaje się innym pracującym od pon do piątku do 16:00 - żeby załatwić sprawę urzędową muszę brać urlop Ty nie!! Także po co ten wywód wszędzie są plusy i minusy. .. Osobiście mi objętne czy są otwarte markety w niedziele
Reklama