UWAGA!

Tak powstaje Wschodnia

 Elbląg, Widok na powstającą ul. Wschodnią od strony leśniczówki Dębica
Widok na powstającą ul. Wschodnią od strony leśniczówki Dębica (fot. Anna Dembińska)

Przy leśniczówce Dębica powstało rondo, wykonawca wytyczył też chodnik i ścieżkę rowerową wzdłuż powstającej ul. Wschodniej. Zobacz na zdjęciach, jak obecnie wygląda inwestycja warta prawie 13 mln zł.

To pierwszy odcinek ul. Wschodniej. Ma mieć 910 m długości, 7 m szerokości. Po jej obu stronach będzie chodnik, zaprojektowano też dwukierunkową ścieżkę rowerową, zatoki autobusowe, oświetlenie i dwa ronda - jedno przy lesniczówce Dębica, drugie na skrzyżowaniu z ul. Łęczycką.To wszystko za 12,7 mln zł, z czego 7,2 mln samorząd pozyskał z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Drugi odcinek Wschodniej, który miał prowadzić do ul. Sybiraków na razie nie jest zaprojektowany. Jak już informowaliśmy, władze miasta wstrzymały prace po społecznych protestach i z powodu braku funduszy.

Prace przy pierwszym etapie ul. Wschodniej idą zgodnie z harmonogramem. Jest już gotowe rondo przy leśniczówce, wytyczona droga, chodniki i ścieżka rowerowa. Inwestycja ma być gotowa do końca czerwca 2023 roku. Wykonawcą prac jest firma Colas Polska.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama